Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Pažeidžiamos Šiaulių lopšelių-darželių pedagogių teisės gauti padidintą atlyginimą (0)

2015 Kovo 6d.

Kovo 5 d. Šiaulių miesto savivaldybės administracijoje įvyko pasitarimas dėl kai kurių Šiaulių ikimokyklinių įstaigų,  nesugebėjusių užtikrinti ikimokyklinio ugdymo  pedagogų atlyginimų pakėlimo.

Pas miesto merą Justiną Sartauską spręsti šią problemą buvo pakviesti darbuotojų atstovai – Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius bei Šiaulių švietimo profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkė Rasa Jasmontienė, ir darbdavio atstovai – Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Algimantas Beinoravičius, administracijos švietimo skyriaus vedėja Violeta Damskienė bei administracijos finansų skyriaus specialistės.

Susitikimo metu paaiškėjo, kad visų lopšelių-darželių biudžetai Šiaulių savivaldybėje yra papildyti tiek, kad pakanka visų lopšelių-darželių pedagogams atlyginimus pakelti 10 proc. Taigi, akivaizdu, jog kai kurių lopšelių-darželių direktoriai arba buhalteriai nesugebėjo susiskaičiuoti skiriamas lėšas, apskaičiuoti išlaidas, darbuotojų atlyginimus (tam tarpe ir reikalingas pedagogų atlyginimų pakėlimui) ir pan. Be to, kai kuriuose lopšeliuose-darželiuose dėl nesuprantamų priežasčių (kokių - nebuvo aptarta su darbuotojais) padidėjo etatų skaičius, todėl nepakanka lėšų numatytam pedagogų atlyginimų pakėlimui.
 
Taip pat profsąjungos atstovai sužinojo, kad Šiaulių miesto savivaldybėje jau nebepaisoma ekonominės krizės laikotarpiu pasiekto socialiai teisingo susitarimo švietimo įstaigos vadovams neskirti atlyginimo koeficiento žirklių maksimumo, jei tos įstaigos darbuotojai gauna žemesnę savo kvalifikacinės kategorijos atlyginimo žirklių ribą (minimumą, vidurkį).

Šiuo metu kai kurių Šiaulių „probleminių“ lopšelių-darželių direktoriai gauna maksimalų atlyginimą, kai, tuo tarpu, tų lopšelių-darželių pedagogių atlyginimui pakelti reikiamu procentu nesurandama lėšų.

Nors tiek profesinė sąjunga, tiek  švietimo ir mokslo ministras primygtinai reikalavo, vis dėlto kai kurių lopšelių-darželių direktoriai piktybiškai nevykdo Vyriausybės nutarimo, todėl profesinė sąjunga primena jiems, kad darbuotojai turi teisę gauti jiems paskirtą ir priklausantį atlygį už atliekamą darbą.

Kadangi Šiaulių mieste kiekvieno lopšelio-darželio problemas reikia spręsti atskirai, nutarta aiškintis su „probleminių“ lopšelių-darželių direktoriais, dėl kokių priežasčių savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigose nesugebama susitvarkyti su turimomis lėšomis.
 
Profesinė sąjunga sieks, kad visų lopšelių-darželių, kur veikia Šiaulių švietimo profesinės sąjungos susivienijimas, pedagogams atlyginimai būtų pakelti kaip ir priklauso - 10 proc.

Šiaulių švietimo profesinių sąjungų susivienijimo informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.