Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Miesto lopšelių-darželių pedagogų atlyginimai: susitarta (0)

2015 Kovo 16d.

Pagaliau Šiaulių miesto ikimokyklinių įstaigų pedagogų atlyginimų pakėlimo klausimas išspręstas. Privalomo pedagogų atlyginimų pakėlimo 10 proc. kai kurių lopšelių-darželių pedagogams teko iki šiol laukti, nors jis turėjo būti vykdomas jau nuo sausio 1 d. Šiaulių švietimo profesinių sąjungų susivienijimui siekiant, kad tai būtų įgyvendinta visu šimtu procentų, paaiškėjo, kad lopšelių-darželių buhalterijose egzistuoja skirtingi skaičiavimo supratimai.

Pinigų atlyginimams kelti yra!

Kai kurių darželių pedagogės beveik tris mėnesius buvo diskriminuojamos dėl nepakeltų atlyginimų aiškinant, kad įstaigų biudžetuose trūksta lėšų. Tačiau paaiškėjo, kad visų lopšelių-darželių biudžetai Šiaulių savivaldybėje papildyti tiek, kad pakanka visų pedagogų atlyginimų pakėlimui 10 proc.

Šiaulių švietimo profesinių sąjungų susivienijimas informavo: tikėtina, jog kai kurių lopšelių-darželių direktorės (arba buhalterės) nesugebėjo suprasti gaunamos informacijos, susiskaičiuoti skiriamų lėšų, apskaičiuoti išlaidų, darbuotojų atlyginimų (tame tarpe pedagogų atlyginimų pakėlimą) ir pan. Kai kuriuose lopšeliuose-darželiuose dėl nesuprantamų priežasčių (neaptartų su darbuotojais) buvo padidintas etatų skaičius, todėl lėšų nebepakako privalomam pedagogų atlyginimų pakėlimui.

Kadangi Šiaulių mieste kiekvieno lopšelio-darželio situaciją reikia spręsti atskirai, nutarta aiškintis su probleminių lopšelių-darželių direktorėmis, kas ir kodėl savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigoje nesugebėjo susitvarkyti su turimomis lėšomis.

„Džiaugiamės rezultatu ir tuo, kad Savivaldybės administracija, Švietimo skyrius į mūsų kreipimąsi atsižvelgė: darželių direktorės turėjo paaiškinti, kokie žingsniai buvo ir bus daromi, išsiaiškinta, kaip darbuotojai turėtų būti informuojami, kokia turėtų būti darbo kultūra finansiniais klausimais“, – po susitikimo Švietimo skyriuje su lopšelių-darželių vadovais kalbėjo Šiaulių švietimo profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkė Rasa Jasmontienė.

Pirmininkės nuomone, tiek profsąjunga, tiek savivaldybės administracija ne tik padėjo išspręsti problemą, bet ir atliko šviečiamąjį darbą. „Ne visada mūsų švietimo įstaigų vadovai su darbuotojais elgiasi demokratiškai, pagarbiai, kartais jiems pritrūksta vadybinės kultūros. Manau, kad dabar darbas darželiuose vyks geriau, nes auklėtojos jaučiasi saugiai, pasiektas bendras susitarimas“, – sakė R. Jasmontienė.

Profesinė sąjunga toliau stebės auklėtojų atlyginimų kilimą, nes šios grupės pedagogų atlyginimai šalyje bus didinami ir toliau pagal šakinę kolektyvinę sutartį.

Direktorės gauna maksimalų atlyginimą, o likę...

Kadangi Šiaulių miesto savivaldybės darželių biudžetai ekonominės krizės laikotarpiu buvo sumažinti, buvo susitarta laikytis socialiai teisingų kriterijų: švietimo įstaigos vadovas negali gauti atlyginimo koeficiento žirklių maksimumo, jei tos įstaigos darbuotojai gauna žemesnę savo kvalifikacinės kategorijos atlyginimo žirklių ribą (minimumą, vidurkį).

Paaiškėjo, kad kai kurių probleminių lopšelių-darželių direktorėms paskirtas maksimalus atlyginimas, nors pedagogių atlyginimams pakelti reikiamu procentu įstaigoje nerandama lėšų. „Savivaldybės administracijos paprašėme, kad būtų kontroliuojami įstaigų vadovų atlyginimų koeficientai, kad būtų laikomasi etatų sąrašo. Jeigu direktoriui didėja atlyginimo koeficientas, privalu šį faktą derinti su darbuotojų kolektyvu ar su darbuotojų atstovais. Darbuotojai turi teisę žinoti, dėl kokių priežasčių, kokiais dydžiais keliami ir jų, ir įstaigos vadovų atlyginimai, nes biudžetinėje įstaigoje atlyginimų fondas yra bendras. Socialiai teisinga, kai įstaigos vadovas pirmiausia rūpinasi darbuotojų darbo sąlygomis, socialinėmis garantijomis, nuotaika darbe, o tik po to – savo. Ypač tai svarbu vaikų ugdymo įstaigose, kur darbuotojo vidinė būsena tiesiogiai susijusi su ugdytiniais“, – aiškino R. Jasmontienė.

Profsąjungos visada domisi, ar adekvatūs atlyginimai vienas kito atžvilgiu nustatomi švietimo įstaigų darbuotojų ir administracijų sektoriuose. „Skatiname ir pačių darbuotojų aktyvumą: būtina matyti ir domėtis, kas įstaigoje darosi, kaip panaudojamos įstaigos lėšos. Tai neišvengiama, nes Šiaulių lopšeliai-darželiai turi pusiau savarankiškus biudžetus. Kai darželio administracija tvarkosi be darbuotojų kontrolės, kyla daug klausimų, įvyksta įvairių nemalonių konfliktų. To galima išvengti tik dialogo keliu – darbuotojams ir vadovams geranoriškai, pagarbiai tariantis, informuojant vieniems kitus. Be to, švietimo darbuotojams privalu išmanyti ir gilintis į įstaigos savivaldą bei kelti savo finansines, teisines kompetencijas“, – patikino R. Jasmontienė.

http://www.snaujienos.lt/naujienos/miesto-gyvenimas/37722-miesto-lopeli-dareli-pedagog-atlyginimai-susitarta

Ramunė Dambrauskaitė, "Šiaulių naujienos"
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.