Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Seimas pritarė LŠPS ir LŠĮPS siūlymui keisti švietimo finansavimo modelį (0)

2015 Kovo 20d.

Kovo 19 d.  Seimas absoliučia balsų dauguma pritarė siūlomam nutarimui dėl bendrojo ugdymo mokyklų finansavimo modelio tobulinimo. Keisti finansavimo modelį  buvo vienas iš LŠPS ir LŠĮPS reikalavimų, iškeltų nacionalinio pedagogų forumo „Lietuvos švietimas Europos Sąjungos kontekste: kaip užtikrinti racionalų finansavimą ir saugią mokyklą“, vykusio 2014 m. balandžio 16 d. Seime, memorandume.

Šiuo nutarimu siūloma Lietuvos Respublikos Vyriausybei iki šių metų gegužės 1 dienos sudaryti darbo grupę iš specialistų, valstybės pareigūnų ir socialinių partnerių naujam bendrojo ugdymo mokyklų finansavimo modeliui, kuris būtų grindžiamas klasės (grupės) krepšelio principu, parengti. Taip pat nutarime siūloma naująjį bendrojo ugdymo mokyklų finansavimo modelį, kuris grindžiamas klasės (grupės) krepšelio principu, išbandyti nuo šių metų rugsėjo 1 d. ne mažiau kaip penkiose savivaldybėse, parinktose savanoriškai ir atsižvelgiant į jų grupes pagal gyventojų skaičių ir vyraujantį gyvenamosios vietovės tipą.

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkė Audronė Pitrėnienė džiaugėsi, kad Seime yra daug žmonių, kuriems yra svarbus švietimas ir jo finansavimas. Jos  teigimu, keičiant metodiką, ministerija bus priversta peržiūrėti klasių komplektacijos klausimą, o mokyklose dėmesys būtų labiau kreipiamas į kokybę, o ne į konkuravimą ir kiekvieno mokinio mokyklose atiminėjimą vienai iš kitos, verbavimą, susipriešinimą ir t. t. Priklausomai nuo rezultatų pilotinėse savivaldybėse bus padaryta rezultatų analizė ir nuo kitų metų rugsėjo 1 dienos šį modelį jau bus galima įgyvendinti visose šalies mokyklose.

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.