Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Mokytojų socialinės garantijos optimizuojant pedagoginių darbuotojų skaičių (0)

2015 Kovo 26d.

Kovo 24 d. vyko antrasis ŠMM sudarytos darbo grupės, rengiančios  pasiūlymus dėl valstybės biudžeto lėšų, skirtų pedagoginių darbuotojų skaičiaus optimizavimui, paskirstymo 2015 metais, posėdis.

Dėl kasmetinio moksleivių skaičiaus mažėjimo išsibalansavo mokytojų ir mokinių santykis Lietuvos mokyklose. Todėl dauguma pedagogų ir pagalbos mokiniui specialistų priversti dirbti nepilnu darbo krūviu ir už tai gauti itin mažus atlyginimus. Be to, sparčiai senėja pedagogų personalas, o jo atsinaujinimas lėtėja. Viena iš kliūčių normaliai pedagogų kaitai užtikrinti –  lėšų trūkumas išeitinėms išmokoms.

2015 m. valstybės biudžete pedagoginių darbuotojų skaičiaus optimizavimui numatyta 1 738 000 Eur (6 mln. Lt).

Darbo grupės nariai beveik vienbalsiai sutarė, kad šios lėšos turi būti panaudotos mokytojų, jau įgijusių teisę į pilną senatvės pensiją, išeitinių išmokų kompensavimui. Apmaudu, bet, vadovaujantis dabar veikiančiu LR Darbo kodeksu, darbuotojui, išeinančiam į užtarnautą poilsį, išeitinė išmoka priklauso tik už 2 mėnesius. Todėl sutarta, kad tiksliniai pinigai (1,738 mln. Eur) būtų panaudoti siekiant padengti likusią pagal stažą priklausančią išeitinės išmokos dalį.

Mokytojams, panorusiems 2015 metais pasinaudoti šia pinigine kompensacija, ji būtų išmokama iš karto, o ne dalimis, kaip numato DK 140 str.

ŠMM Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius Aidas Aldakauskas pateikė 2015 m. sausio 1 d. duomenis apie bendrojo ugdymo mokyklose dirbančius pensinio amžiaus pedagogus.

ŠMM Ekonomikos departamento direktorė Eglė Radėnienė pateikė lėšų, skirtų pedagogų skaičiaus optimizavimui, paskirstymo tvarkos aprašo projektą, sukėlusį nemažai diskusijų. Nutarta aprašo projektą koreguoti atsižvelgiant į darbo grupės narių pateiktus siūlymus bei pastabas.

LŠĮPS pirmininkas Eugenijus Jesinas  priminė, jog lygiagrečiai su šios pedagogų grupės socialinių garantijų užtikrinimu, skiriant tam tikslines lėšas, būtina ieškoti būdų sudaryti galimybę mokytojams, turintiems 30 m. pedagoginio stažo ir iki pilnos senatvės pensijos likus 5 metams, savo noru anksčiau nutraukti pedagoginę veiklą.

2014 m. rudenį Ministro Pirmininko potvarkiu sudaryta darbo grupė Vyriausybei pateikė siūlymą šiems pedagogams 5 metus, iki senatvės pensijos, kas mėnesį mokėti kompensacinę išmoką 226 Eur (780 Lt).

Nors ŠMM teisininkė Jurgita Šerpetauskienė pabrėžė, kad sprendžiant šią problemą reikia keisti teisinė bazę, tačiau darbo grupės nariai nutarė, kad šio pasiūlymo įgyvendinimo galimybės bus svarstomos toliau.

Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos pirmininkė Jūratė Voloskevičienė
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.