Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Seimo pirmininkė pati kontroliuos socialinį dialogą su profesinėmis sąjungomis (0)

2015 Balandžio 29d.

Balandžio 28 d.,  Europos švietimo profesinių sąjungų komiteto (ETUCE) vadovas Martin Rømer, Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas (LŠĮPS) Eugenijus Jesinas, Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos (LMPS) pirmininkė Jūratė Voloskevičienė, Krikščioniškosios švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (KŠDPS) pirmininkė Aldona Kindurienė ir Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) tarptautinė sekretorė Tatjana Babrauskienė susitiko su  Seimo pirmininke Loreta Graužiniene.

Susitikimo metu ETUCE vadovas M. Rømer pabrėžė, jog Lietuvoje jis lankėsi daugybę kartų, todėl yra puikiai susipažinęs su šalies švietimo problemomis ir profesinių sąjungų veikla. Jis priminė, jog 2014 m. vasara, jam lankantis Lietuvoje, buvo gana įtempta padėtis – tarp profesinių sąjungų ir Vyriausybės vystėsi konfliktas, tačiau tąsyk situaciją pavyko suvaldyti, nes susitikimų su švietimo ir mokslo ministru Dainiumi Pavalkiu ir Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi metu, buvo gauti pažadai 2015 metais atlikti būtinas reformas ir padidinti mokytojų atlyginimus. Deja, praėjus beveik metams, niekas nepasikeitė, toliau maitinama pažadais, o realių veiksmų nėra. Kodėl?

Seimo pirmininkė L. Graužinienė tikino, jog realius pokyčius švietime pristabdė Lietuvoje vykę savivaldybių rinkimai, o didesnio finansavimo problemos atsirado dėl Konstitucinio teismo nurodymo grąžinti krizės metu sumažintas pensijas. Tačiau, jos žodžiais tariant, Seime jau prasidėjo diskusijos dėl 2016 m. biudžeto ir siekiama, jog švietimas būtų iškeltas kitų metų prioritetu. Be to, Darbo partija labai griežtai įvertino švietimo ir mokslo ministro D. Pavalkio darbą ir iškėlė klausimą dėl jo tinkamumo šioms pareigoms. Dabar jo likimas priklausys nuo aukščiausių šalies vadovų. Padėtis esanti gana dviprasmiška, nes iki naujų Seimo rinkimų likę gana mažai laiko.

ETUCE vadovas M. Rømer ironizavo, kad Lietuvoje visą laiką kas nors vyksta – tai vieni rinkimai, tai kiti rinkimai, tai dar kas nors – ir vis nelieka laiko kasdienių problemų sprendimui. „Jei Premjeras profesinėms sąjungoms pažadėjo, tuos pažadus privalo vykdyti ir rasti lėšų reformoms ir atlyginimų didinimui“ – pabrėžė M. Rømer. Be to, jis net kelis kartus pakartojo esąs įsitikinęs, jog Lietuvoje neracionaliai panaudojamos švietimui reikalingos lėšos. Vyriausybė galėtų rasti pinigų iš vidinių resursų, tačiau tam paprasčiausiai trūksta politinės valios.

LŠĮPS pirmininkas E. Jesinas pažymėjo, kad yra problemų profesinėms sąjungoms tiesiogiai aptarti susidariusią situaciją su Ministru Pirmininku ir iš Vyriausybes pusės nesiimama ryžtingų veiksmų dėl švietimo šakos kolektyvinės sutarties pasirašymo. Kol kolektyvinė sutartis nepasirašyta, pagrįstai kyla abejonių, jog lėšos reformų įgyvendinimui gali būti nepaskirtos.

Seimo pirmininkė, pasinaudodama parlamentinės kontrolės teise, pažadėjo kontroliuoti, kaip vyks derybos dėl kolektyvinės sutarties pasirašymo bei stebėti socialinio dialogo tarp ŠMM ir profesinių sąjungų eigą.

Sutarta, jog profesinės sąjungos nuolat informuos Seimo pirmininkę apie socialinio dialogo vyksmą bei švietimo sektoriaus  problemas.

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.