Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Mokyklos vadovo trumpi pastebėjimai apie profsąjungos lyderio pastebėjimus (0)

2015 Gegužės 15d.

Perskaičiau LŠPS pirmininko pavaduotojo Egidijaus Milešino gegužės 14 d. straipsnį „Profsąjungos lyderio pastebėjimai: ar galima sugrįžti į tuos laikus kai mokykloje buvo kolektyvas?“ ir nuoširdžiai maloniai nustebau. Turiu pasakyti, kad autoriaus ir mano darbiniai keliai susikerta. Buvome, o ir dabar esame, bendrų komisijų, tarybų nariai.

Gal tai pirmas (bent iš man žinomų)  Egidijaus straipsnis, kuriame kritikos nesulaukia mokyklos vadovai (na, beveik nesulaukia). Kritikos strėlės nukreiptos į pedagogus, į neaktyvius pedagogus. Taip pat pagrindžiamas profsąjungos reikalingumas. Nežinau, kokie man nežinomi pokyčiai turėjo įtakos būtent tokio straipsnio atsiradimui. Bet su profsąjungos lyderio dauguma minčių tikrai negalima nesutikti. Gal tikrai ateis momentas (na, tik svajonėse matytas), kai ir profsąjungos lyderiai, ir vadovai vieni kitus supras, diskutuos, mąstys ir darys viską švietimo gerovei.

Aš, mokyklos direktorius, visiškai sutinku, kad profsąjungos reikalingos. Net labai reikalingos. Šiame visuomenės raidos etape nežinom kitos institucijos, kuri galėtų jas pakeisti. Mano nuomone, daug švietimo (tame tarpe ir pedagogų, ir kitų su mokyklomis susijusių darbuotojų) problemų spręstųsi greičiau ir efektyviau, jei Lietuvoje būtų viena, bet stipri, autoritetinga, skaitlinga organizacija. Na, bet ne direktoriai jas turėtų vienyti. O politikams tokia padėtis, manau, gana palanki.

Taip pat negaliu nesutikti su nuomone, kad trūksta mokytojų aktyvumo. Direktoriams taip pat nereikalingos kalbos ir apkalbos. Daug geriau kai išsakoma aiški nuomonė. Dar geriau, kai sulauki konkrečių pasiūlymų. Negąsdina ir kritika (vadovai, kaip ir visi žmonės, ne tik gali suklysti, bet ir suklysta). Nežinau žmonių, kurie savo darbe neklystų, na, beveik nežinau...

Mokytojo darbas sudėtingas. Kiekvieną dieną, kiekvieną pamoką jis ir mokytojas, ir aktorius, ir psichologas, ir motina (retomis išimtimis tėvas), ir draugas ir priešas...  Visa tai pareikalauja daug emocinių ir fizinių jėgų. O kur dar įvairios asmeninės problemos, dėl sumažėjusių krūvių darbas keliose mokyklose. MOKYTOJUI didžiausias rūpestis – jo mokiniai. Gal dėl to ir iškyla Egidijaus keliamos problemos. Na, o jeigu bijoma reikšti nuomonę, tai gali būti dvi priežastys: arba tai lemia mokytojų savybės, arba tai lemia vadovų savybės. Ir viena, ir kita yra blogai. Bet manau, kad to negalima suabsoliutinti.     

Na, ir dar keletas pastebėjimų.

Citata: "pasiūlymų dėl būsimų reformų, negaliu garsiai įvardinti, nes vėlgi kažkas gali nueiti ir kai kam viską atraportuoti“ 

Mano nuomonė:Tegul nebijo. Tegul eina ir raportuoja. Mes, vadovai, labai dažnai daug kritiškiau nei mokytojai žiūrime į kai kurias reformas. Vien kritikos neužtenka – reikia nebijoti išsakyti savo nuomonę  reformų iniciatoriams. Kuo daugiau žmonių tai darys, tuo daugiau laimėsime visi.

Citata: "sprendžiamas ... šešių išeitinių kompensacijų klausimas“ 

Mano nuomonė: Labai gerai. O tai mes, direktoriai, ieškodami įstatyminių spragų šį klausimą jau sprendėme seniai ir tokias kompensacijas mokėjome. Dabar jau yra daug legaliau ir lengviau.

Citata: "suteikiant vadovams ... įgaliojimus daryti tai ką jie nori daryti, ką jie labai puikiai sugeba“ 

Mano nuomonė: Nesupratau. Nejaugi norite, kad vadovai dirbtų tokie, kurie visiškai nenorėtų dirbti ir tokie, kurie visiškai nesugebėtų dirbti?

Citata: "O kas yra dabar pas mus: teismai.....“ 

Mano nuomonė: Na, ir aš buvau teisme atsakovas. Ieškovas – profsąjunga. Tokioje situacijoje atsidūriau, nes vykdžiau  Vyriausybės nutarimus. Praėjusios vyriausybės vienas iš jų buvo priimtas pažeidžiant įstatymus. Gaila, kad teisme sėdėjau ne kartu su nutarimo sumanytojais.


P.S. Nenukreipkite savo kovos prieš direktorius kaip prieš instituciją (jeigu reikia, spręskite atskirus atvejus, bet nesuabsoliutinkite). Mes visi esame toje pačioje valtyje. Ir vieni kitiems padėdami ar pakritikuodami tą valtį irkime teisingai. O bangų, kurias reikia įveikti tikrai netrūksta.

Sėkmės veikloje!

Vladas Klasavičius, Marijampolės ,,Ryto“ pagrindinės mokyklos direktorius
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.