Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Ar Lietuvos europarlamentarai padės Lietuvos švietimui? (0)

2015 Gegužės 26d.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacija (LŠMPSF), vienijanti 4 Lietuvos švietimo sektoriui atstovaujančias profesines sąjungas, kartu su Švietimo ir mokslo profesine sąjunga „Solidarumas“, kreipėsi į Lietuvos Respublikos atstovus Europos Parlamente prašydamos naudojantis savo politine ir Lietuvos žmonių išrinktų ES parlamentarų įtaka, paraginti Lietuvos Respublikos Vyriausybę pademonstruoti politinę valią bei valstybinį išmintingumą šalies švietimo sistemos administravime, užtikrinant šiai sričiai tinkamą finansavimą ir valstybės prioritetą.

Kreipimesi sakoma, kad reikalingi ryžtingi politiniai sprendimai, leisiantys radikaliai pakeisti esamą švietimo sektoriaus finansavimo modelį, užtikrinant mokytojų socialines garantijas, optimizuojant jų skaičių, atkuriant ilgalaikę pedagoginių darbuotojų darbo užmokesčio didinimo programą ir profesijos prestižą. Reikalingas didesnis pasitikėjimas mokytoju kaip pagrindiniu ugdymo proceso dalyviu, skiriant didelį dėmesį jo kvalifikacijai bei teisiniam saugumui.

Siekiant geresnės ugdymo kokybės ir adekvataus pedagogų vertinimo, turi būti taikomos kompleksinės priemonės, o ne chaotiškos, dažnai prieštaraujančios viena kitai, politiniais sprendimais užtikrintas švietimo reformų tęstinumas ir sistemos stabilumas. Norint pasiekti teigiamų poslinkių švietimo sektoriuje, tobulinant valdymo ir finansavimo sistemas, privaloma kartu įtakoti Lietuvos Vyriausybę tiek nacionaliniu, tiek Europos Sąjungos lygmeniu.

Švietimo profsąjungos, vertindamos dabartinę situaciją LR švietimo sistemoje, siekdamos gerinti švietimo kokybę ir jos konkurencingumą ES kontekste, norėdamos paskatinti LR Vyriausybės veiksmus, užtikrinant tikrą, o ne deklaruojamą švietimo prioritetą Lietuvoje, skiriant šiam sektoriui UNESCO, Europos Komisijos ir Lietuvos švietimo strategijoje numatytus 6% nuo BVP, prašo Lietuvos Respublikai atstovaujančių Europos Parlamento narių įtakoti LR Vyriausybę laikytis tarptautinių įsipareigojimų ir nemažinti lėšų šalies švietimui, formuojant 2016 m. valstybės biudžetą.

LŠMPSF, kartu su Švietimo ir mokslo profesine sąjunga „Solidarumas“, tikisi išmintingų politinių sprendimų, turėsiančių lemiamą įtaką Lietuvos ateičiai.

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.