Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Naujai ministrei – ir dovanos, ir įpareigojimai (0)

2015 Birželio 25d.

V. Butkaus nuotr.

Intensyvius mokslo metus švietimo sistemos profesinės sąjungos užbaigė socialinių partnerių debatais „Efektyvaus socialinio dialogo įtaka švietimo ir ugdymo kokybei“. Į Šilalės raj. iš visos Lietuvos suvažiavę Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos (LŠĮPS) bei Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos (LŠPS), daugelio šalies savivaldybių atstovai bei naujai paskirta švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė su ministerijos (ŠMM) atstovų komanda aptarė švietimo aktualijas.

Bene daugiausia dėmesio skirta naujovei – nuo rugsėjo planuojamam ekeperimentui – vadinamojo klasės krepšelio, kuris turėtų pakeisti iki šiol galiojusį mokinio krepšelį, aptarti. Profesinių sąjungų bei savivaldos atstovai baiminosi, jog nenukentėtų eksperimente dalyvaujančių mokyklų interesai, ŠMM atstovai sklaidė jų abejones ir žadėjo visokeriopą pagalbą. Ministrė tikino, jog naujoji sistema leis mokytojui išsaugoti savo orumą – dėl baimės prarasti finansavimą nebereiks nuolaidžiauti nesimokantiems mokiniams.

Profesinių sąjungų atstovai svarstė, jog mokyklose dirba per daug administracijos. „Surinksime informaciją apie mokyklų administracijų darbuotojus, palyginsime skirtingas mokyklas ir padarysime sprendimus“,– žadėjo A.Pitrėnienė.

Diskusijose aptarta ir daugiau aktualijų: sprendimas panaikinti prievolę švietimo įstaigų vadovams dirbti 5 kontaktines valandas, paliekant tą patį užmokestį, o darbo valandas perduodant kitiems mokytojams, diskutuota apie pamokos svarbą ir jos reikšmę mokinių pasiekimo kokybei. LŠĮPS pirmininkas Eugenijus Jesinas priminė ministrei daugybę neišspręstų švietimo sistemos problemų ir klausimų: vadinamosios koeficientų „žirklės“, kurios kuria socialinę nelygybę tarp mokytojų, neįgyvendinta galimybė iki penkerių metų anksčiau pasitraukti iš pedagoginės veiklos, žemas mokytojų prestižas visuomenėje, nes, pasak E.Jesino, tam tiesiogiai turi įtakos mokytojų atlyginimai ir valstybės požiūris į mokytojo profesiją ir kt.

Ne kartą iš šalies valdžios olimpo sulaukusios priekaištų dėl susiskaldymo, renginio organizatorės LŠĮPS ir LŠPS bei dar dviejų partnerių – mokytojus vienijančių profesinių sąjungų atstovai po debatų įvykusiame bendrame dviejų organizacijų atstovų susirinkime sutarė dėl vienijimosi būtinybės. Planuojama, kad profesinių sąjungų jungtuvės įvyks dar šį rudenį.

„Revoliucijos nepadarysiu, pinigų neprispausdinsiu, bet noriu, kad vaikams ir visiems švietimo darbuotojams mokykloje būtų kuo geriau. Noro ir ambicijų turiu labai daug. Švietimo padėtis Lietuvoje pasikeis tik tada, jei mes rasime bendrus sprendimus“, – emocingai tvirtino švietimo ir mokslo ministrė A.Pitrėnienė, iš žemaičių sulaukusi dovanų – medinio šaukšto. 

Lina Dijokienė, LŠĮPS
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.