Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Naujo socialinio modelio tikslas sukelti šalyje įtampą? (0)

2015 Liepos 22d.

Liepos 15 d. Panevėžyje miesto profesinių sąjungų, priklausančių LPSK, LDF, LPS ,,Solidarumas”, iniciatyva įvyko pirmasis susitikimas naujajam socialiniam modeliui aptarti.

Planuojamus pokyčius darbo santykiuose ir socialiniame draudime susirinkusiems panevėžiečiams pristatė prof. dr. T.Medaiskis ir dr. V. Petrylaitė, į klausimus atsakė LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Darbo departamento Darbo teisės skyriaus vedėja V.Baliukevičienė bei Socialinio draudimo ir pensijų departamento Socialinio draudimo skyriaus vedėjas V. Kalinauskas.

Lietuvos profesinių sąjungų nuomonę dėl naujojo modelio išsakė Lietuvos profesinės sąjungos ,,Solidarumas’’ pirmininkė K. Krupavičienė, jos pavaduotojai R. Ramanauskas ir A.Markevičius, atsakingoji sekretorė J. Pretzsch, Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas A. Jurgelevičius.

Kalbėta apie nepakankamą siūlomų pokyčių viešinimą, jų atotrūkį nuo gyvenimo realijų, vienašališkus keitimus suderintuose dokumentuose, nepaaiškinamą skubotumą. A.Markevičius atkreipė visų dėmesį į tai, kad apklausose investuotojai nenurodo nepakankamo darbo santykių liberalumo Lietuvoje kaip priežasties neinvestuoti, atvirkščiai, nurodo visai kitus motyvus. Gi Lietuvoje imamasi spręsti darbo santykių klausimus, skaudžiausius dirbantiems.

Susitikime dalyvavęs ir susirinkusiųjų plojimais sutiktas LR Seimo narys N.Puteikis akcentavo, jog ,,naujajame modelyje darbdaviui viskas, o darbuotojui – nieko’’, o pats modelis linksta Rumunijos ir Bulgarijos šalyse veikiančiųjų link.

Miesto Tarybos narė G.Umbrasienė pasiūlė modelio rengėjams įvertinti jo veikimo pasekmes regioniniu aspektu, nes regionuose su dideliu nedarbo lygiu darbo santykių liberalizavimas gali dar labiau pabloginti situaciją ir įstumti žmones į beviltišką padėtį.

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas A.Jurgelevičius išreiškė susirūpinimą tuo, kad modelio autoriai ir rėmėjai vietoj plačios ir atsakingos diskusijos siūlo profesinėms sąjungoms siūlomo modelio trūkumus įveikti organizuotais veiksmais, taip keliant socialinę įtampą šalyje.

Susitikime taip pat dalyvavo miesto Tarybos nariai M.Leliukas ir A.Petrauskas, vicemeras P.Luomanas, administracijos direktoriaus pavaduotoja S.Jakštienė, VDI Panevėžio skyriaus vedėjas, Panevėžio raj. Tarybos ir Trišalės Tarybos narys R.Trota.

Susitikimą moderavo J.Soms, N.Staišiūnienė, E.Pribušauskas. Po diskusijų sutarta organizuoti mažiausiai dar vieną susitikimą Panevėžyje, tarp kitų klausimų aptariant socialinio dialogo svarbą darbo santykiuose.

Panevėžio švietimo profesinės sąjungos pirmininkė, miesto Trišalės tarybos narė Nijolė Staišiūnienė
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.