Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Pedagogų algų nustatymo tvarka prieštarauja Konstitucijai (4)

2015 Rugsėjo 29d.

T.Vinicko nuotr.

Vyriausybės nutarimas, kuriuo reglamentuojama pedagogų ir kitų biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo tvarka, prieštarauja pagrindinam šalies įstatymui, antradienį paskelbė Konstitucinis Teismas (KT).

Anot KT, Vyriausybės nutarimu nustačius biudžetinių įstaigų darbuotojų, tarp jų valstybinių ir savivaldybių mokyklų pedagogų, tarnybinių atlyginimų dydžius ir kitas jų darbo apmokėjimo sąlygas, nebuvo atsižvelgta į tai, kad pagal Konstituciją esminės asmenų, gaunančių atlyginimą iš valstybės biudžeto lėšų, darbo apmokėjimo sąlygos, lemiančios jų darbo užmokestį, turi būti nustatytos įstatymu.

KT taip pat prieštaraujančia Konstitucijai pripažino Švietimo įstatymo nuostatą, kuria Seimas pavedė Vyriausybei nustatyti valstybinių ir savivaldybių mokyklų pedagogų darbo apmokėjimo tvarką, nenustatęs esminių jų darbo apmokėjimo sąlygų.

„Tokiu pavedimu buvo nepagrįstai išplėstos Vyriausybės galios“, - sakoma KT pranešime.

Anot KT, Vyriausybė, savo nutarimu reguliuodama darbo apmokėjimo santykius, gali tik detalizuoti, sukonkretinti įstatyme įtvirtintą teisinį reguliavimą, nustatyti jo įgyvendinimo tvarką, reglamentuoti procedūrinius darbo apmokėjimo aspektus.

KT šią bylą išnagrinėjo pagal Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo prašymą ištirti minėto Vyriausybės nutarimo atitiktį Konstitucijai ir Švietimo įstatymui tiek, kiek juo Švietimo ir mokslo ministerijai buvo pavesta nustatyti valstybinių (išskyrus aukštąsias mokyklas) ir savivaldybių mokyklų pedagogų darbo apmokėjimo tvarką.

Šis KT nutarimas oficialiai bus paskelbtas 2017 metų sausio 2 dieną - taip siekiama išvengti darbo apmokėjimo trikdžių dėl teisinio reguliavimo neapibrėžtumo.

„Pagal Konstituciją ir Konstitucinio Teismo įstatymą nuo oficialios šio nutarimo paskelbimo dienos Švietimo įstatymo ir minėto Vyriausybės nutarimo nuostatos, pripažintos prieštaraujančiomis Konstitucijai, negalėtų būti taikomos“, - pažymi teismas.

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/pedagogu-algu-nustatymo-tvarka-priestarauja-konstitucijai.d?id=69137354

http://www.lrkt.lt/lt/naujienos/teismo-naujienos/vyriausybes-nutarimas-kuriuo-reglamentuojama-pedagogu-ir-kitu-biudzetiniu-istaigu-darbuotoju-darbo-apmokejimo-tvarka-priestarauja-konstitucijai/482

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2015-10-01 12:11:21 |

Smagu, kad neabejingi darbo kokybei, bet gaila, kad tik mokytojų. Kalbant apie kokybę, tai ir pavyzdžiui: pašalpas už vaikus mokėdami tuomet turėtų atsižvelgti į vaikų išauklėjimo, priežiūros lygį; autobusų parko darbuotojams mokant atlyginimą reikėtų atsižvelgti į autobusų švarą, maršrutų grafiko tinkamumą visuomenei, darbuotojų kultūrą ir panašiai; daktarams - už gydymo kokybę, rūpestingumą, sąžiningumą (medicina be kyšių - vau!),bendravimo lygį; valdininkams - į jų tinkamumą pareigoms užimti, organizacijos darbo kokybę, bendravimo su pavaldiniais kultūros lygį, sąžiningumą ir t.t. Jeigu taip būtų, tai jau nuo rytojaus lėktuvų reisų neužtektų emigrantams parvežti... Kas dėl mokytojų, tai, jei vaikus vertina pagal socialinį sluoksnį, tai jau šiandien turi persitvarkyti, arba rytoj būti atleistas. Kas dėl mokinių motyvacijos, tai, nors akivaizdžiai atsakomybę šiuo klausimu visi bando užkrauti ant mokytojų pečių, bet kiekvienas adekvatus pilietis puikiai supranta, kad tai šeimos ir nieko kito daržas.

2015-09-30 17:47:16 | Tssss

Mokėčiau pagal mokymo kokybę aš jiems. Nelinkę motyvuot mokinių, dar yra tokių mokinių kurie pažymius gauna pagal socialinį sluoksnį ir pan... tegul parodo savo darbo rezultatus, o tada jau galima ir mokėt....

2015-09-30 12:19:20 | Rasa

Gerai, kad patvirtino, jog mokytojai nebuvo ir nėra savo alga atsakingi už mokinių skaičiaus mokyklose mažėjimą; gerai, kad patvirtino, jog G.Steponavičius (tuomet buvo Vyriausybėj) viršijo savo galias, įvesdamas žirkles; gerai, kad tuomet LŠPS aiškinamas ir garsinamas mokytojų darbo apmokėjimo teisingumo principas patvirtintas. Blogai, kad, pasakius A, iki 2017 m. nesakys B : tai reiškia, kad neteisinga tvarka ir toliau gyvuos. Ir dar blogiau, kad vargu ar dauguma nuskriaustųjų Lietuvos mokytojų ieškos nepriskaičiuotų algų ar kaltųjų politikų, - deja, mokytojams vis dar trūksta savo teisių suvokimo, teisinių žinių ir drąsos (priešingai, nei neblogai apmokamai valdininkijai, kuri reikalauja sugrąžinti visas krizės metais nesumokėtas algas).

2015-09-29 21:26:39 | Vika

Tai byla išnagrinėta, o nutarimo paskelbimo reikia laukti daugiau kaip metus!!! Nes, matote, kažkam nepatogu, kažkas sutriktų. Mokytojai gali dar šiek tiek, kokius metelius su trupučiu, pakentėti stumdomi!

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.