Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

13-asis Europos profesinių sąjungų suvažiavimas Paryžiuje atidarytas nuotaikingais kūriniais (0)

2015 Rugsėjo 30d.

Europos profesinių sąjungų (ETUC) suvažiavimo dalyvius sveikino Jean-Claude Junker, Europos Komisijos (EK) prezidentas, kuris savo kalboje pabrėžė, kad „nors ir didžiuojamės tuo, ką padarėme (suvaldėme Graikijos krizę), tačiau šiuo metu turime problemų su solidarumu Europoje“. Pasak  EK prezidento,  Europa tolsta nuo piliečių, piliečiai nuo Europos ir tai kelia nerimą, todėl visiems reikia apmąstyti, kaip keisti Europos politiką visais klausimais. Jean-Claude Junker pabrėžė, kad būtina išlaikyti laisvą asmenų judėjimą Europoje, net ir išgyvenant vis didėjančius migracijos iššūkius. Taip pat, negalima taikstytis su nulinėmis ir terminuotomis darbo sutartimis, negalime pritarti išnaudojimui darbo vietoje, mokant mažus atlyginimus. Darbo teisėje visi taip pat privalo visi būti solidarūs. Už tą patį darbą privalo būti mokamas toks pats atlyginimas, nesvarbu kokioje šalyje dirbtume. Įmonės privalo sąžiningai mokėti mokesčius, ypač daugianacionalinės.

Kitas svečias, Europos Sąjungos parlamento prezidentas, Martin Schulc ypatingai akcentavo jaunimo nedarbo problemą. Apie penki milijonai jaunuolių ne tik neranda  darbo, bet ir yra įdarbinti terminuotai, negali įsigyti būsto, važiuoti atostogauti, jaustis oriai. Jis ragino piliečius būti aktyvesniais, atsakingai dalyvauti rinkimuose. Kritikavo atlyginimų skirtumus, pateikdamas vaizdų palyginimą: vadovai važinėja ferariais, o darbuotojai teįstengia nusipirkti dviračius.

Suvažiavimo dalyvius taip pat sveikino Paryžiaus miesto merė Anne Hidalgo.

Prancūzijos prezidentas François  Hollande užbaigė sveikinimo kalbas, pabrėždamas, kad jo šaliai didelė garbė dalyvauti Europos profesinių sąjungų suvažiavime.

Po pietų visas dėmesys buvo skirtas jaunimo užimtumui. Prie apskrito stalo buvo pakviesti Liuksemburgo, šiuo metu pirmininkaujančios šalies, darbo, užimtumo ir socialinių reikalų ministras Nicolas Schmit, PERC jaunimo komiteto prezidentė Goda Neverauskaitė ir SCIL generalinė sekretorė Susanne Camusso.

Ilgą pirmąją suvažiavimo dieną užbaigėme Saugos ir sveikatos darbe parodoje.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijai suvažiavime atstovauja Tatjana Babrauskienė.

LPSK generalinė sekretorė Janina Matuizienė
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.