Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Pažadai tęsiasi – abejonės neišsklaidytos (3)

2015 Spalio 23d.

Spalio 23 d. Vyriausybėje vėl įvyko Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos (LŠMPSF) atstovų ir Vyriausybės vadovo Algirdo Butkevičiaus, Švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės ir Finansų ministro Rimanto Šadžiaus susitikimas, kuriame buvo aptarti švietimo sistemos finansavimo klausimai.

Susitikimą pradėjęs Ministras pirmininkas A. Butkevičius pakvietė profsąjungų atstovus išsakyti kylančius klausimus, diskutuoti, kad kiltų kuo mažiau neaiškumų.

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius, kaip ir prieš savaitę vykusio susitikimo su Premjeru metu, uždavė tą patį klausimą – ką pasakyti mokytojams, kurie pavargo laukti žadėtų permainų. Mokytojai mato, kad šalies situacija gerėja, atlyginimai kyla, išskyrus juos, todėl nuolat girdimais pasakymais, kad „ieškome, stengiamės“ jau nebetikima ir patikinimas, kad „kažkada atlyginimai augs“ mūsų netenkina – reikalaujame konkretumo – kada ir kiek?

Švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė, pristatydama, kas buvo nuveikta įgyvendinant Premjero potrvarkiu sudarytos darbo grupės nutarimus, akcentavo, kad švietimas yra dinamiška sritis ir todėl ramu čia nebūna. Susitikimo dalyvius ji informavo, kad klasės krepšelio modeliui yra pasiruošta, procesas vyksta ir nuo 2016 m. sausio 1 d. šis eksperimentas startuos.

Finansų ministras R. Šadžius, papriekaištavęs profsąjungoms, esą jos nori sukiršinti Švietimo ir mokslo ministeriją su Finansų ministerija, informavo, kad tarp ministerijų vyksta nuolatinis bendradarbiavimas: dirbama dėl klasės krepšelio modelio įgyvendinimo ir ieškoma geriausių sprendimų.

LŠMPSF pirmininkė, Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotoja Laima Juknienė iškėlė klausimą, ar įmanoma reikalauti kokybiško darbo iš mokytojo, jei jo atlyginimas beveik lygus minimaliam.

Vyriausybės kanclerio pirmajam pavaduotojui Rimantui Vaitkui pareiškus, kad lėšų reikia ieškoti ir iš vidinių rezervų, ir racionaliai panaudojant Europos struktūrinius fondus, Premjeras taip pat išreiškė susirūpinimą švietimo lėšų neracionaliu panaudojimu savivaldybių lygmenyje.

Ministrė A. Pitrėnienė dar kartą pažadėjo, kad algos mokytojams nuo 2016 m. sausio 1 d. tikrai bus pakeltos, tą patvirtino ir Ministras pirmininkas, ir finansų ministras.

Anot premjero, „kad kitąmet bent keliais procentais būtų galima padidinti atlyginimus mokytojams, Vyriausybė kartu su Švietimo ir mokslo ministerija bei Finansų ministerija ieškos lėšų, tačiau visa tai bus daroma jau esamų planuojamo biudžeto išlaidų rėmuose, nes išlaidos didėti daugiau nebegali“. 

Tad profesinės sąjungos atsakymo į klausimą „kiek konkrečiai kils atlyginimai“ taip ir neišgirdo, todėl sprendimai dėl tolimesnių veiksmų bus priimami spalio 28 d. vyksiančiame Lietuvos mokytojų kongrese „Švietimo politika – socialinio sprogimo link“.

Mokytojų premjero pažadai neįtikino – streiko idėja nepamiršta


Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2015-10-25 19:40:13 | ona

gaila, kad derybos vyksta beveik metus ir rezultatas ? grįžimas į pradinį tašką. dažnai kalbama apie nekontaktines valandas. dauguma ikimokyklinukių jų neturi, jos tik formaliai rodomos. apie susitarimus rašoma mažai, net kai buvo pasiūlymas išeiti pensijinio amžiaus mokytojas ne visi apie tai žinijo. apie priešpensijinį pasitraukimą iš pedagoginės veiklos -tyla. nuolatiniai posėdžiai lig laiko stumimas be nieko.

2015-10-23 15:51:20 | mokytoja

Tik visuotinis STREIKAS gali pajudinti tą snaudžiančią savim patenkintų valdžiažmogių masę !

2015-10-23 15:05:43 | Lietuvos mokytoja

Esu profesinės mokyklos gimnazijos skyriaus lietuvių kalbos mokytoja, į rankas gaunu 251,78eur. Iš šių pinigėlių gyvename dviese su vaiku, į darbą tenka važinėti. Man ir nei vienam kitam Lietuvos pedagogui nėra garantuotas net minimalus atlyginimas, skirtingai nuo kitų LR piliečių. Šiandien vėl lankiausi Socialinės paramos skyriuje dėl pašalpos skyrimo mano vaiko gydymui. Kolegos, padėtis daugiau nei beviltiška, pavargau nuo valdžios pažadų, centų skaičiavimo, nepriteklių ir nuo didelės darbo atsakomybės pusvelčiui už jūsų ir mūsų vaikų gimtosios kalbos žinias,egzaminus bei ateitį. Jau nusižiūrėjau paprastą nekvalifikuotą darbelį fabrike, ketinu ten netrukus eiti dirbti dėl didesnio atlyginimo, o į mano darbo vietą lai tegu keliauja ir dirba už tokį elgetišką atlyginimą nors ir pats gerb. premjeras arba ministrė (nesiekiu nieko įžeisti), kurie šventai tiki šviesia Lietuvos švietimo ir mokytojų ateitimi. Jei kartais atsirastų netikinčių mano atlyginimu arba pageidaujančių padirbėti už tiek lituanistu, kreipkitės, pateiksiu visus algalapius ir kontaktus.

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.