Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Pasiruošimas įspėjamajam streikui (0)

2015 Lapkričio 6d.

Mieli kolegos,

spalio 28 d.  į visos šalies švietimo darbuotojų kongresą susirinkę mokytojai konstatavo, kad daugiau nei metus trukusios derybos su ŠMM  ir Vyriausybe grasina baigtis be rezultatų.

Jokie argumentai nepasiekė mūsų valdžios moterų ir vyrų ausų, todėl  liko vienintelis kelias –  streikuoti ir taip priversti valdžios galvas išgirsti mokytojų balsą.
 
LŠPS įstatuose yra numatyta, kad šakos streiką gali skelbti tik profesinės sąjungos suvažiavimas.
 
Siekiant garantuoti streiko teisėtumą, teikiamas siūlymas LŠPS tarybai balsuoti dėl lapkričio 19 d.  šaukiamo neeilinio LŠPS suvažiavimo, kuriame mes turime apsispręsti : ar kartu su VISOMIS mokytojams atstovaujančiomis profesinėmis sąjungomis rengsime streiką, ar liksime nuošalyje.

Tokia streiko ir jo paruošiamųjų darbų skuba atsirado todėl,  kad iki pat paskutinio momento tikėjome šalies valdančiųjų išmintimi ir noru pradėti spręsti pedagogų problemas.
 
Įspėjamąjį streiką sutarta skelbti gruodžio 1 d.,  kadangi gruodžio 3 d. LR Seimas pradės galutinį 2016 m. valstybės ir savivaldybių biudžetų projektų svarstymą,  ir dar lieka galimybė sulaukti  mūsų atlyginimo kėlimo bei kitų būtinų sprendimų nuo ateinančių metų sausio 1 d.
 
Streiko reikalavimai, remiantis Kongreso manifestu,  bus galutinai suderinti iki lapkričio 12 d.

Kviečiu visų LŠPS susivienijimų/profesinių sąjungų ir švietimo įstaigų organizacijų vadovus ir narius aktyviai skelbti šią žinią tarp profesinių sąjungų narių ir profesinei sąjungai nepriklausančių kolegų. Visus raginti prisijungti prie streiko ir – aišku –  pačius aktyviai dalyvauti.

Šiuo metu Lietuvos švietimo profesinės sąjungos, įgyvendindamos savo konstitucinę teisę atstovauti darbuotojams, vykdo švietimo darbuotojų apklausą, siekiant sužinoti, ar jie yra pasiruošę kovoti ir ginti savo pažeistas teises dalyvaujant profesinių sąjungų organizuojamose protesto akcijose.


Parašų rinkimo lapai

Parašus siųskite el.p. info@svietimoprofsajunga.lt

Audrius Jurgelevičius Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.