Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

LR trišalė taryba palaiko streiką švietimo sektoriuje (0)

2015 Lapkričio 11d.

Profesinės sąjungos, vykdydamos visas reikalingas procedūras streiko paskelbimui, kreipėsi į Lietuvos trišalę tarybą, su prašymu svarstyti klausimą dėl šakos streiko paskelbimo švietimo sektoriuje.

Lapkričio 10 d. vyko Trišalės tarybos posėdis, kuriame švietimo profesinių sąjungų klausimas buvo įtrauktas į darbotvarkę. Trišalės tarybos nariams buvo pristatytos streiko priežastys ir reikalavimai, taip pat pateikta informacija apie švietimo sistemos efektyvumą ir finansavimą.

Ypatingai daug klausimų turėjo verslo organizacijų atstovai, kurie pritarė pateiktų problemų aktualumui bei pastebėjo, kad švietimo sistema iš tikrųjų yra sustabarėjusi, nefunkcionali ir reikalaujanti daug pokyčių, be to, švietimo sistemos administravimas yra išpūstas ir nėra tikslinis, o dėl netobulos švietimo sistemos problemų turi ir verslo atstovai.

Lietuvos darbdavių konfederacijos vadovas Danas Arlauskas pasiūlė Trišalei tarybai kreiptis į Vyriausybę dėl švietimo problemų, nes tai svarbus klausimas ne tik švietimiečiams, bet ir visai Lietuvos bendruomenei. Jis taip pat pasiūlė inicijuoti verslo ir švietimo profesinių sąjungų atstovų diskusiją švietimo klausimais.

Posėdžio pabaigoje Trišalės tarybos nariai išreiškė palaikymą pateiktiems svarbiems argumentams dėl streiko ir pakartojo siūlymą, kad Trišalė taryba turi kreiptis į Vyriausybę dėl problemų sprendimo švietimo sektoriuje.

 

 

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.