Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

ETUCE vadovas kreipėsi į Premjerą dėl švietimo situacijos Lietuvoje (0)

2015 Gruodžio 8d.

Europos švietimo profesinių sąjungų komiteto (ETUCE) vadovas Martin Rømer kreipimesi į Ministrą Pirmininką Algirdą Butkevičių dėl švietimo situacijos Lietuvoje, premjerui priminė, kad daugiau nei prieš metus jų susitikimo metu buvo sutarta, kad švietimo sistemoje reikalingi dideli pokyčiai. Po susitikimo buvo sudaryta darbo grupė iš Švietimo ir mokslo ministerijos ir profesinių sąjungų atstovų, kurios išvadoms, susidarė įspūdis, kad Vyriausybė pritarė.

Nematydamas teigiamų poslinkių, ETUCE vadovas M. Rømer gruodžio 3 d. dar kartą apsilankė Vilniuje, kur susitiko su Švietimo ir mokslo ministre, Seimo pirmininkės pirmuoju pavaduotoju, Seimo švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininku ir Seimo nariais. Šio susitikimo metu jis ieškojo priežasčių, kodėl per metus nieko neįvyko. Deja, tinkamai situaciją paaiškinančių priežasčių taip ir nerado.

Pasak M. Rømer, suprantama, kad yra ir kitų svarbių prioritetų, tokių kaip padidėjusios išlaidos gynybai, tačiau Vyriausybė daro didelę klaidą neįgyvendinama derybinės darbo grupės susitarimų, kadangi pokyčiai padėtų sutaupyti švietimo sistemoje ir prisidėtų prie mokytojų atlyginimų didinimo.

Vyriausybės gautos EBPO ataskaitos bei Pasaulio banko duomenų išvados nesiskiria nuo ETUCE vadovo požiūrio, kad Lietuvos švietimo sistema yra neefektyvi.

M. Rømer teigimu, švietimo profesinių sąjungų rengiamas įspėjamasis streikas yra suprantama reakcija į nevykdomus susitarimus.

ETUCE remia kolegas ir žada kreiptis į Tarptautinę darbo organizaciją (TDO) dėl nepriimtinų mokytojų darbo sąlygų. ETUCE taip pat kreipsis į Europos Komisiją ir kels klausimą dėl lėšų iš ES struktūrinių fondų, kurias Lietuva gauna švietimui, panaudojimo, kadangi Lietuvoje jos naudojamos neefektyviai.

ETUCE vadovas M. Rømer tikisi, kad Vyriausybė nedelsdama imsis veiksmų ir pradės susitarimų, priimtų derybinėje darbo grupėje, įgyvendinimo procesą.

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.