Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Profsąjungos vadovas prabilo apie pinigų plovimą švietimo sistemoje (0)

2015 Gruodžio 28d.

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) pirmininkas Audrius Jurgelevičius sako, kad valdžiai neatsižvelgus į iškeltus reikalavimus, sausio pabaigoje planuojamas trijų dienų pedagogų streikas vyks.

Švietimo profesinės sąjungos vadovas taip pat pažymi, jog mokytojai mato laisvų lėšų jų reikalavimams įgyvendinti ne tik peržiūrint biudžetą, bet ir tarp Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) asignavimų.

„Mes sieksime, kad būtų peržiūrėti ŠMM skirti asignavimai, nes ten daug pinigų naudojama ne pagal paskirtį, tai pripažįsta ir premjeras, puse lūpų apie tai kalba ir ministrė, ir mes ne vienerius metus bandome tai įrodyti“, – BNS sakė A.Jurgelevičius.

LĖŠOS – KREPŠELIO DIDINIMUI

Pasak jo, lėšos turėtų būti nukreiptos mokinio krepšelio didinimui, taip kiltų ir mokytojų algos. „Tiems reikalavimams pradėti įgyvendinti tikrai reikalingos ne tokios didelės sumos, kaip įvardino ministrė, kalbama apie dvigubai mažesnes sumas. Visų pirma turėtų būti mokinio krepšelis padidintas, ir tada atsirastų galimybė nuo rugsėjo pirmos pilnai mokyklose vykdyti ugdymo planus, mokytojų atlyginimai irgi didėtų, nes padaugėtų pamokų, iš tų pinigų užtektų ir mokytojų atlyginimų koeficientų žirklėms panaikinti ir sustoti ties maksimalia riba“, – kalbėjo profesinės sąjungos vadovas.

Švietimo ir mokslo ministerija, įvertinusi streikuoti planuojančių profesinių sąjungų keliamus reikalavimus, nurodo, kad norint tenkinti juos visus kitąmet reikėtų daugiau nei 100 mln. eurų, todėl reikalavimai esantys nerealūs. Profsąjungų skaičiavimu, lėšų poreikis – mažesnis.

Pasak A.Jurgelevičiaus, papildomų lėšų būtų galima gauti peržiūrėjus vadovėlių leidybą, ministerijai pavardžių įstaigų veiklą. „Vadovėlių leidyba – ten grynas pinigų plovimas, yra keliasdešimt neužimtų etatų pačioje ministerijoje, ir aišku neišvengiamai turėsime pradėti kalbėti apie ministerijai pavaldžias įstaigas, kurių veikla mokytojams, mokykloms sunkiai suvokiama, savitikslė, ir europinių pinigų panaudojimas, nes keliasdešimt milijonų yra skirta ugdymo kokybei gerinti, o ugdymo kokybė kiekvienais metais prastėja“, – kalbėjo LŠPS pirmininkas.

VYRIAUSYBĖ BANDYS ATKALBĖTI

Mokytojams paskelbus apie planuojamą trijų dienų streiką sausio pabaigoje, Vyriausybės vicekancleris Rimantas Vatikus sakė bandysiantis pedagogus atkalbėti nuo streiko. Jų susitikimas numatomas pirmadienį po Kalėdų švenčių.

„Susitinkame su jais tarpušventyje, gruodžio 28 dieną, kviečiame profsąjungas pasikalbėti. Seimas yra priėmęs biudžeto įstatymą (...), todėl kaip ir nebelieka pagrindo čia streikuoti ar prašyti kažkokių kaitų“, – BNS sakė vicekancleris.

Tačiau profesinės sąjungos vadovas sako nesuprantantis tokio požiūrio. „Nesuprantu tokios pozicijos – tokio rango veikėjo, kai jis iš pradžių pareiškia norą susitikti, o spaudoj po dviejų dienų pareiškia, kad nėra apie ką kalbėti, nes biudžetas priimtas. Aš manau, kad jis neadekvačiai vertina situaciją“, – sakė A.Jurgelevičius.

BNS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.