Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Ministerija pritarė profesinių sąjungų pasiūlymams dėl pedagoginių darbuotojų darbo užmokesčio didinimo programos (4)

2016 Sausio 28d.

2016 m. sausio 27 d. Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) pakvietė profesinių sąjungų vadovus aptarti parengtą Pedagoginių darbuotojų darbo užmokesčio didinimo programos 2016-2020 metais projektą, kuriuo siekiama pagerinti pedagoginių darbuotojų ekonomines ir socialines sąlygas.

Susitikimo pradžioje švietimo ministrė Audronė Pitrėnienė pažymėjo, kad ŠMM yra pasiryžusi tenkinti profesinių sąjungų pateiktus pasiūlymus darbo užmokesčio didinimo programos projektui, tačiau ją labiausiai neramina projekto derinimo terminai. Nepaisant to, kad ŠMM projektą ir teikė skubos tvarka ir buvo gautos pastabos bei pasiūlymai iš visų suinteresuotų ministerijų, išskyrus Finansų ministeriją, tačiau manoma, kad projekto derinimas tarpinstituciniu lygmeniu gali užtrukti apie tris savaites – kad darbo užmokesčio didinimo programos projektas būtų priimtas, reikalingi Vyriausybės lygmens sprendimai ir politinė valia.

Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos (LŠĮPS) pirmininkas Eugenijus Jesinas, reaguodamas į ministrės teiginį, kad ŠMM yra pasiruošusi atsižvelgti į profesinių sąjungų teikiamus siūlymus, pasiūlė surašyti ir vasario 3 d. susitikimo su Vyriausybės vicekancleriu Rimantu Vaitkumi metu pateikti derinimo pažymą, kurioje atsispindėtų kokiems profesinių sąjungų teiktiems pasiūlymams ministerija pritarė.

Kadangi profesinės sąjungos siūlo nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. pedagoginių darbuotojų tarnybinių atlyginimų koeficientus didinti 7 procentais, tam reikalingos papildomos lėšos, kurių ŠMM ir Vyriausybė galėtų atrasti vidiniuose valstybės rezervuose arba peržiūrint 2016 metų biudžetą.  ŠMM atstovų teigimu, papildomas lėšų poreikis 4 mėnesiams yra tik 15 mln. EUR, todėl dėl tokios sumos inicijuoti valstybės biudžeto peržiūrėjimą būtų neracionalu.

LŠĮPS pirmininkas E. Jesinas taip pat atkreipė dėmesį, kad ne tik savivaldybės, bet ir mokyklos galėtų iš valstybės sulaukti sankcijų dėl netikslingo mokinio krepšelio lėšų panaudojimo, nes tokia praktika Lietuvoje pasitaiko labai dažnai.

Ministrė A. Pitrėnienė dar kartą apgailestavo dėl savivaldybių savivalės švietimo srityje ir nenoro vykdyti ŠMM teikiamų rekomendacijų. Jos teigimu, ŠMM belieka tik gražiai prašyti savivaldybių, kad būtų atsižvelgiama į ŠMM teikiamas rekomendacijas.

Į LŠĮPS pirmininko E. Jesino iškeltą klausimą dėl sąvokos „vidutiniškai“, kuri yra naudojama pedagoginių darbuotojų darbo užmokesčio didinimo programos 2016-2020 metais projekte,  ŠMM atstovai atsakė, kad šios sąvokos išimti iš projekto negalima, kol nebus panaikintos tarnybinio atlyginimo koeficientų „žirklės“. A. Pitrėninės nuomone „žirklės“ turėtų būti panaikintos įvedus klasės krepšelio metodiką.

Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Ukmergės rajono susivienjimo pirmininkas Arūnas Rimkus išreiškė Lietuvos švietimo profesinės sąjungos poziciją, kad pirmiausia reikia panaikinti tarnybinio atlyginimo koeficientų „žirkles“ ir tik tada kalbėti apie atlyginimų pedagogams kėlimą.

Susitikime dalyvavęs Seimo pirmininkės pirmasis pavaduotojas Vydas Gedvilas pasidžiaugė, kad ŠMM ir profesinės sąjungos kalbasi, diskutuoja ir į profesinių sąjungų siūlymus ŠMM atsižvelgia. Posėdžio dalyvius jis paragino prašyti papildomo finansavimo švietimui iš Vyriausybės, kadangi, jo nuomone, švietimas yra svarbiausias valstybės prioritetas. Jis taip taip siūlė sutarti ir pasirašyti protokolą, kuriame būtų aiškiai išreikšta profsąjungų ir ministerijos pozicija, o reikalingų papildomų 15 mln. EUR ieškoti iš vidinių valstybės rezervų. 

ŠMM kancleris Tomas Daukantas reziumuodamas susitikimą papunkčiui peržvelgė profesinių sąjungų pateiktus pasiūlymus. Bendru sutarimu buvo pritarta trijų profesinių sąjungų (LŠĮPS, LMPS, KŠDPS) pasiūlymams, kuriais remiantis bus rašoma derinimo pažyma.

Taip pat T. Daukantas informavo profesinių sąjungų atstovus, kad vyksta konstruktyvus darbas derinant švietimo šakos kolektyvinę sutartį ir iki galutinio suderinimo beliko keli posėdžiai. Aukštųjų mokyklų dalis jau suderinta, liko tik kosmetiniai pataisymai, todėl ŠMM kancleris pakvietė profesines sąjungas sugrįžti į derybas dėl švietimo šakos kolektyvinės sutarties ir kartu ją pasirašyti.

LŠĮPS pirmininkas E. Jesinas, reaguodamas į kanclerio pastabą dėl kolektyvinės sutarties, priminė, kad dėl kolektyvinio ginčo šešios švietimo profesinės sąjungos suspendavo savo dalyvavimą darbo grupėje dėl šakos kolektyvinės sutarties, tačiau išsprendus kolektyvinį ginčą atsiranda galimybė tęsti pradėtą darbą.


Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2016-02-06 11:25:00 | Kotryna

TIKRAI, KAD REIKIA STREIKO YPAČ DARŽELIUOSE. DIRBU DARŽELIO AUKLĖTOJA, NUO SAUSIO TURĖJO ATLYGINIMAI KILTI 7 PROCENTAIS, PAKLAUSKITE AUKLĖTOJŲ KIEK JOMS KILO ATLYGINIMAS... NEKONTAKTINES VALANDAS TURIME ATIDIRBTI PILNAI 36 val. - KONTAKTE SU VAIKAIS... Mano atlyginimas ant popieriaus buvo 558,42 eur., o po naujų metų 582,56 eur. Tai mano atlyginimas ANT POPIERIAUS KILO tik 24,14 eur. KUR TIE ŽADĖTI 7 PROC.? VILNIUS

2016-02-03 12:14:08 | Šilutės mokinių tėva

SOS! Jums bent pakilo 0,13 €, o ŠILUTĖS SAVIVALDYBĖJE visiems mokytojams jos mažinamos: atimamos konsultacijos, atimamos klasės auklėtojo valandos, visos papildomos, neformalaus ugdymo valandos, - kas tik įmanoma viskas atimama!!! Ruošiamasi uždaryti mokyklas http://www.silutesetazinios.lt /64815/silutes-rajone-bresta-n auja-mokyklu-tinklo-pertvarka- 1/ Mokytojai jau informuoti kad reikia SUTAUPYTI jų sąskaita pusę milijono eurų!!! Atlyginimai bus drastiškai sumažinti, kai visoje Lietuvoje kalbama apie 1 % pakėlimą, na kitur bent pakilimas numatomas 0,13 € - Aišku tai juokas pro ašaras... Kaip IŠGELBĖTI Šilutės rajono mokytojus!!!

2016-02-01 21:37:05 | Rūta

ar ir toliau algos taip kils kaip ir nuo 2016 sausio mėn. - kai buvo garsiai deklaruotas algų kilimas, kad ir keliais procentais, bet visgi kilimas. Turiu pastebėti, kad tikrai pakilo - 0.13 e. Žiauru... Jeigu jau taip nėra pinigų tai turėtų jų nepakakti ir minimalioms algoms didinti, galbūt ir savivaldybės viršūnių algoms turėtų nepakakti pinigų. Juk dabar mokytojo, kuris dirba 18 val per savaitę alga visiškai priartėjo prie minimalios algos!!!

2016-01-30 18:50:28 | aiškumėlis

http://www.delfi.lt/news/daily /lithuania/vyriausybes-vicekan cleris-siulymas-kelti-mokytoju -algas-priesrinkiminis-politik avimas.d?id=70267342 Vaitkus jau visiems paaiškino, kaip yra iš tikrųjų :D

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.