Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Šokiruojanti statistika: Lietuvos mokytojai gauna mažiausius atlyginimus visoje Europoje (0)

2016 Vasario 9d.

„Čia turbūt pats liūdniausias kada nors mano pieštas grafikas“, – feisbuke parašė žinomas ekonomistas.

N.Mačiulis, remdamasis „Eurodice“ duomenimis, palygino maksimalius mokytojų atlyginimus (be priedų, iki mokesčių) skirtingose Europos valstybėse.

Statistika iš tiesų šokiruoja. Lietuva yra ne tik paskutinėje vietoje pagal mokytojų atlyginimus, bet šalį netgi lenkia tokios valstybės kaip Rumunija, Vengrija, Turkija. Kitaip tariant, mažiau ekonomiškai išsivysčiusios valstybės.

„Valstybės gebėjimas pritraukti pačius gabiausius, kvalifikuočiausius asmenis siekti mokytojo karjeros yra labai svarbus. Dėl to daugelyje pasaulio valstybių mokytojams yra mokami labai aukšti atlyginimai.

Čia Lietuva išsiskiria, kad Lietuvoje mokami žemi atlyginimai. Ne šiaip žemi, bet itin žemi. Pagal ekonominį išsivystymą tiek Turkija, tiek Kroatija, tiek kitos valstybės yra daug prasčiau išsivysčiusios ir neturtingesnės, nei Lietuva. Bet Turkija, pavyzdžiui, sugeba mokėti dvigubai didesnius atlyginimus“, – 15min sakė N.Mačiulis.

Iš diagramos matyti, kad dosniausius atlyginimus gauna Liuksemburge dirbantys mokytojai. Taip pat geros algos mokamos Nyderlandų, Austrijos, Vokietijos, Airijos, Kipro, Danijos, Belgijos mokytojams.

Kaimynai estai taip pat lenkia Lietuvą maždaug 3 tūkst. eurų per metus.

LŠPS primena, kad visos Lietuvos švietimo profesinės sąjungos vasario 22 d. pradeda neterminuotą švietimo šakos streiką.

http://www.15min.lt/verslas/naujiena/finansai/sokiruojanti-statistika-lietuvos-mokytojai-gauna-maziausius-atlyginimus-visoje-europoje-662-579535

15min.lt
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.