Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Streikas tęsiasi – bus skubiai šaukiama politinė taryba (0)

2016 Vasario 24d.

Vasario 24 d. Vyriausybėje dar kartą susitiko švietimo profesinių sąjungų ir Vyriausybės atstovai aptarti profsąjungų iškeltų reikalavimų.

Pasitarime, kuris vyko labai audringai, LŠPS pirmininkas Audrius Jurgelevičius sakė, kad pateiktas susitarimas buvo visiškai iškraipytas, neatitiko švietimo profesinių sąjungų pateikto projekto ir Vyriausybės spaudimas pasirašyti tokį susitarimą prilygsta „pastipusios pelės pirkimui maiše“.

Profesinių sąjungų manymu, politinėje taryboje buvo pateikta netiksli informacija dėl švietimo sistemos finansavimo nuo 2016 m. rugsėjo mėnesio tikro poreikio ir ilgalaikės darbo užmokesčio didinimo programos 3 metams, todėl po politinės tarybos posėdžio pateiktas pasiūlymas buvo blogesnis, nei prieš tai buvo sutarta su Vyriausybės ir Švietimo ir mokslo ministerijos atstovais.

LŠĮPS pirmininkas Eugenijus Jesinas pasiūlė kompromisinį variantą, kurio įgyvendinimui reikalinga nuo rugsėjo 1 d. 12,8 mln. eurų, dėl kurių tikrai nereikės perskirstyti šalies biudžeto kreipiantis į Seimą, o jų galima rasti įvairiose Vyriausybės programose ir rezervuose, tuo labiau, kad Švietimo ir mokslo ministerija savo vidiniuose rezervuose yra suradusi 5 mln. eurų šiam padidinimui.

Pasitarimo viduryje prie diskusijos prisijungęs Premjeras Algirdas Butkevičius atsiprašė profesinių sąjungų už vakarykštį kaltinimą bendradarbiavimu su Rusija ir pritarė profesinių sąjungų siūlymui kuo skubiau šią savaitę sušaukti politinės tarybos posėdį, kuriame bus svarstomas konkretus, kompromisinis, profesinių sąjungų pateiktas reikalavimas skirti 12,8 mln. eurų.

Kitas pasitarimas numatomas pirmadienį, vasario 29 d., tad iki jo profesinės sąjungos streiko nenutraukia.

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.