Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Premjeras taikos su švietimo bendruomene nenori (0)

2016 Kovo 1d.

Kovo 1 d. turėjo įvykti išvakarėse sutartas premjero Algirdo Butkevičiaus, švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės ir profesinių sąjungų atstovų susitikimas, kuriame ministrė žadėjo premjerui pateikti lėšų šaltinį, iš kur būtų galima paimti trūkstamas lėšas, kurių reikalauja profsąjungos. Deja, į Vyriausybę profesinių sąjungų atstovai nebuvo įleisti pareiškus, kad premjeras turi tik 10 minučių laiko ir galės pakalbėti tik su ministre.

Po premjero ir ministrės pokalbio paaiškėjo – vykstant streikams švietimo  padėtis Lietuvoje nėra stabili, todėl ministrė siūlo pinigus panaudoti iš Stabilizavimo fondo.  Pasak ministrės, premjeras tokį siūlymą įvertino gana palankiai, tačiau buvo susidurta su kitų susitikime dalyvavusių valdžios atstovų dideliu pasipriešinimu.

Vėliau profesinių sąjungų atstovai ir ministrė susitikimą pratęsė ministerijoje, kur buvo kalbama apie bendrą profesinių sąjungų ir ministerijos poziciją.

Buvo sutarta, kad 4 profesinės sąjungos (Lietuvos švietimo staigų profesinė sąjunga (LŠĮPS), Lietuvos švietimo profesinė sąjunga (LŠPS), Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga, Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“) ir ministerija raštu kreipsis į prezidentę, nušviesdami dabartinę situaciją švietimo sektoriuje ir siūlydami galimus švietimo problemų sprendimo būdus.

Kovo 2 d., ministrė vėl dalyvaus posėdyje Vyriausybėje, kur bus dar kartą aptariami galimi būdai skirti papildomą finansavimą mokytojų darbo užmokesčio didinimui.  Kadangi 4 profesinės sąjungos ir ministerija aptarė darbo užmokesčio didinimo mechanizmą ir galimas teisines pataisas, kurias turėtų priimti Seimas, be to, pasirašė susitarimo protokolą, ministrė išreiškė norą, kad į Vyriausybę kartu su ja eitų ir švietimo profesinių sąjungų atstovai. Profsąjungų atstovai tikisi, kad šį kartą jie nebus ignoruojami ir galės paritetiniais pagrindais dalyvauti diskusijoje dėl papildomų lėšų skyrimo.  

LŠĮPS pirmininkas Eugenijus Jesinas sakė, kad 4 profesinės sąjungos, vakar, vasario 29 d., pasirašiusios susitarimo protokolą, yra pasiruošusios ir toliau bendradarbiauti tiek su  ministerija, tiek su Vyriausybe bei pasirašyti bendrą veiksmų planą, kuriame būtų akcentuojama nestabili padėtis švietimo sistemoje.

LŠPS pirmininkas Audriaus Jurgelevičiaus teigimu, jaučiamas akivaizdus Švietimo ir mokslo ministerijos palaikymas, o profesinės sąjungos tikrai nėra suinteresuotos destrukcija, bet laikosi tvirtos pozicijos, kad sprendžiant probleminius klausimus socialinio dialogo būdu streiko stabdyti negalima, kol nėra gautos Vyriausybės garantijos raštu.

 Kviečiame visus streikuojančius nepasiduoti ir toliau streikuoti, o nestreikuojančius – jungtis prie streiko arba finansiškai paremti streikuojančius mokytojus pervedant lėšas į Lietuvos švietimo profesinės sąjungos streiko fondo sąskaitą - LT747300010117285207

 

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.