Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Profesinės sąjungos ryžtingai nusiteikusios laikytis savo pozicijos (1)

2016 Kovo 2d.
Kovo 2 d. į vykusį Premjero Algirdo Butkevičiaus, švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės ir finansų ministro Rimanto Šadžiaus susitikimą ir vėl nebuvo įleisti profesinių sąjungų atstovai.

 

Po ministrų pokalbio, švietimo ir mokslo ministrė profesinių sąjungų atstovus informavo, kad Vyriausybė iki šios dienos 20 val. vakaro ras 2 mln. eurų profesinių sąjungų reikalavimams įgyvendinti. Vyriausybėje 20 val. A. Pitrėnienė kartu su R. Šadžiumi susitiks su premjeru aptarti galutinio lėšų skyrimo profesinių sąjungų reikalavimams įgyvendinti.

Kadangi tai yra gerokai mažiau, nei reikalavo profesinės sąjungos, Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Eugenijus Jesinas sakė, kad atsakymo dėl streiko nutraukimo – nei neigiamo, nei teigiamo – iš karto nebus, kadangi reikia atsiklausti streikuojančiųjų, ar juos tenkinta toks variantas.

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininko Audriaus Jurgelevičiaus teigimu, per dvi dienas kompleksiškai problemų nepavyks išspręsti, todėl reikia „gesinti gaisrą“, nes šiuo metu streikuojančiose ir besiruošiančiose streikuoti mokyklose yra didžiulė įtampa tiek mokiniams, tiek ir mokytojams.

Buvo sutarta, kad rytoj, kovo 3 d., 10 val., ministrė vėl susitiks su profesinių sąjungų atstovais ir išgirs jų verdiktą – streikas tęsiasi ar yra laikinai stabdomas, atsižvelgiant į pirmadienį pasirašytą susitarimą bei dėl Vyriausybės pasiūlymo papildomai skirti 2 mln.eurų.

Tą pačią dieną vykusiame Seimo švietimo, mokslo ir kultūros komiteto (ŠMKK) posėdyje taip pat buvo svarstomas klausimas dėl profesinių sąjungų ir Vyriausybės derybų eigos. LŠĮPS pirmininkas E. Jesinas pristatė esamą situaciją ir pasiūlė ŠMKK nutarimą įtraukti į Seimo plenarinių posėdžio darbotvarkę dėl rekomendacijos Vyriausybei sprendžiant streikuojančių mokytojų problemas. Komiteto nariai išreiškė savo nuomones ir palaikymą profesinių sąjungų reikalavimams.

Komitetas, atsižvelgęs į profesinių sąjungų pasiūlymus, priėmė 3 nutarimus, kuriuos teiks Seimo Pirmininkei Loretai Graužinienei, kad skubos tvarka įtrauktų į Seimo plenarinių posėdžių darbotvarkę:

  1. Dėl Seimo nario K. Daukšio užregistruoto projekto dėl 17,2 mln.eurų skyrimo pedagoginių darbuotojų darbo užmokesčio didinimui nuo 2016 m. rugsėjo 1 d.
  2. Dėl alternatyvaus ŠMKK nutarimo dėl 12,8 mln. eurų skyrimo pedagoginių darbuotojų darbo užmokesčio didinimui nuo 2016 m. rugsėjo 1 d., rekomenduojant Vyriausybei kreiptis į Seimą dėl 2016 m. valstybės biudžeto peržiūrėjimo.
  3. Rekomenduoti Vyriausybei įgalioti Švietimo ir mokslo ministeriją kuo greičiau pasirašyti švietimo šakos kolektyvinę sutartį, kurios vykdymas būtų paremtas atitinkamu finansavimu. 

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos – Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga, Lietuvos švietimo profesinė sąjunga, Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga, Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“ – ir toliau ryžtingai nusiteikusios laikytis savo pozicijos – pirmadienį pasiektų susitarimų, kad pedagogų darbo užmokesčio koeficientų „žirklės“ turi būti panaikintos nuo 2017 m. sausio 1 d.  ir kiti profesinių sąjungų iškelti reikalavimai turi būti reglamentuoti Lietuvos švietimo šakos kolektyvinėje sutartyje.

 

 

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2016-03-02 17:13:31 | Jelena

tai ko laukti rytoj: streiko stabdymo ar tęsinio ?

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.