Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

ETUCE komiteto nariai pradėjo pasirengimą ETUCE konferencijai (0)

2016 Balandžio 21d.

2016 m. balandžio 11-12 dienomis Briuselyje (Belgija) vyko Europos švietimo profesinių sąjungų komiteto (ETUCE) pavasario sesijos posėdis. Pagrindinis darbotvarkės klausimas buvo pasirengimo ETUCE konferencijai, kuri vyks 2016 m. gruodžio 5-8 dienomis Belgrade (Serbija), aptarimas.

Susitikimo pradžioje, ETUCE pirmininkė Christine Blower, reaguodama į pastaruosius tragiškus įvykius Briuselyje, pasmerkė ekstremistų išpuolius, pabrėždama, kaip svarbu švietimo ir mokslo sistemos darbuotojams skatinti demokratinį pilietiškumą ir užkirsti kelią ekstremistinėms ir radikalioms tendencijoms.

Rengdamiesi  ETUCE konferencijai, delegatai išrinko aptarė konferencijos temą – „Švietimo profesinių sąjungų įgalinimas: svarbiausias veiksnys, remiant kokybišką švietimą“. Kartu su rezoliucija šia tema, delegatai patvirtino kitas, nuolatinio lygybės švietimo komiteto rekomenduojamas, rezoliucijas, taip pat politikos dokumentą dėl 21-ojo amžiaus mokytojo profesijos ir informacijos ir ryšių naudojimo technologijų, kurie bus pateikti ETUCE konferencijai.

2014 m. ETUCE specialioji konferencija sudarė ETUCE ekspertų darbo grupę, kuri parengė dokumentą, pateikiantį aiškią 21-ojo amžiaus mokytojo profesijos ir informacinių technologijų (IRT) naudojimo viziją ir analizę, bei atspindintį ETUCE ir valstybių organizacijų darbą, iššūkius ir galimybės šioje srityje, taip pat apimantį rekomendacijas dėl Europos švietimo profesinių sąjungų veiksmų Europos, nacionaliniu ir švietimo institucijų lygmeniu.

Slovėnijos, Suomijos bei Didžiosios Britanijos kolegoms pasidalijus pabėgėlių integracijos ir radikalizmo veiklos ir gerosios patirties pristatymais, vyko aktyvios diskusijos šiais klausimais.  Buvo sutarta, kad komitetas šiais klausimais parengs rezoliuciją ETUCE žiemos konferencijai.

Taip pat posėdyje buvo diskutuojama apie  ETUCE apklausos rezultatus dėl socialinio dialogo ir kolegialaus aukštojo mokslo ir mokslinių tyrimų valdymo, švietimo finansavimo būklės apžvalgos, mokytojų darbo sąlygų, socialinio dialogo ir profesinių sąjungų teisių Europoje, taip pat ETUCE nuomonės dėl Europos Komisijos naujų gebėjimų darbotvarkės.

ETUCE sekretoriatas taip pat informavo komiteto narius apie naujausius Europos sektorinio socialinio dialogo pokyčius ir apie išreikštą solidarumą su organizacijomis narėmis, įskaitant išsamią ataskaitą apie ETUCE misiją Turkijoje, kuri vyko anksčiau šiais metais.

ETUCE pirmininkė taip pat informavo, kad ETUCE Europos direktorius Martin Rømer 2016 m. pabaigoje baigia kadenciją ir paskelbė apie paskyrimo į ETUCE Europos direktoriaus poziciją proceso pradžią.

Kitas ETUCE komiteto posėdis vyks 2016 m. spalio mėnesį, 10-11 dienomis.

Lietuvai ETUCE komitete atstovauja LŠPS tarptautinė sekretorė Tatjana Babrauskienė.

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.