Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Švietimo profesinės sąjungos kreipėsi į valdžios institucijas dėl saugios aplinkos švietimo įstaigose užtikrinimo (1)

2016 Balandžio 25d.

Balandžio 25 d., Lietuvos švietimo profesinė sąjunga (LŠPS), Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga (LŠĮPS) ir Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga (LMPS) kreipėsi į Ministrą Pirmininką Algirdą Butkevičių, švietimo ir mokslo ministrę Audronę Pitrėnienę, socialinės apsaugos ir darbo ministrę Algimantą Pabedinskienę ir Seimo švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininką Raimundą Paliuką dėl saugios aplinkos švietimo įstaigose užtikrinimo.

Kreipimesi profesinės sąjungos teigia, kad susiklosčiusi situacija švietimo įstaigose negali būti toliau toleruojama, nes nesukuriamos teigiamos prielaidos siekti geresnės ugdymo kokybės, neužtikrinamos galimybės mokiniams įgyti pakankamai žinių, gebėjimų ir kompetencijų, o tai daro neigiamą įtaką jų būsimai karjerai ir visam gyvenimui. 

LŠPS, LŠĮPS ir LMPS reaguodamos į dabartinę situaciją ir siekdamos užtikrinti saugias darbo ir mokymosi sąlygas, pakartotinai kreipiasi į šalies valdžios institucijas, reikalaudamos tobulinti įstatyminę bazę dėl saugių sąlygų sukūrimo švietimo įstaigose, vykdant LR Vyriausybės programą švietimo politikos srityje bei pasinaudojant gerąja ES šalių (pvz. Estijos) patirtimi.

Profesinės sąjungos taip pat siūlo Vyriausybei rimtai atsižvelgti į Europos Komisijos išvadas dėl ES švietimo politikos, kuriose konstatuojama, kad švietimas yra būsimo Europos ekonomikos gyvybingumo pagrindas, skatinantis valstybių progresą, o aukšti ugdymo pasiekimai priklauso ne tik nuo mokytojų  kompetencijos, bet ir nuo sukuriamų darbo ir mokymosi sąlygų.

LŠPS, LŠĮPS ir LMPS pabrėžia, kad dėl nesaugios darbo aplinkos, nepakankamų socialinių garantijų ir menko švietimo finansavimo, mokytojo profesija praranda savo prestižą, todėl perspektyvus ir gabus jaunimas nesirenka šios specialybės, o dėl šios priežasties visoje šalyje pradeda trūkti mokytojų

 

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2016-04-25 18:57:00 | Antanas

Laaaabai aktuali tema ir tiksliai nurodytos priežastys ir pasekmės, įstatiminės bazės netobulumas. Reikia iš esmės keisti kai kurias mokinio teises akcentuojant daugiau PAREIGŲ , griežtinti tėvų PAREIGAS , sukurti veiksmingą mechanizmą (teisini, politini) kad tos pareigos būtų vykdomos, kad atžala nebutų beatodairiškai ginama užuot kaltinant mokytojus ir juos žeminant mokinių ir bendruomenės akyse negebėjimu ar neprofesianalumu. Šiandiena mokytojas beveik beteisis prieš įžulų ir provokuojanti mokinio elgesį pamokoje , kuris netik trikdo mokytojo darbą pamokos metu (ką jau kalbėti apie kokybę ?) bet ir trukdo aplinkiniams (motyvuotiems) mokiniams susikaupti ir siekti mokymosi rezultatų. Tai pažeidžia mokinių ir mokytojų užfiksuotą TEISĘ į saugų, produktyvų darbą. Daugelis mokytojų tikrai yra savo darbo profesionalai , tame tarpe nemažai ir jaunų mokytojių , pasirinkusių jau šiais laikais tapusia neprestižinę profesiją , bet jaunu vis mažiau ir mažiau renkasi mokytojo profesiją , tai kas gi bus kai dabartinė mokytojų karta baigs savo darbinę veklą ? LEU pranyksta netgi kai kurios specialybės nes niekas nestoja į jas , nes nemato perspektyvos tiek moralinės tiek materialinės.Taip bus tol kol nepasikeis visapusiškai VALDŽIOS ir BENDRUOMENĖS požiūris į profesiją ir mokytoją kaip žmogų , kuriam budingi ,kaip ir visiems, žmogiškieji jausmai ir poreikiai. Šaunuolės profsąjungos , sėkmės jums ir atkaklumo. Tik bendrom jėgom (tėvai, mokytojai , profsąjungos, šalies politikai,vyriausybė) galima sukurti prielaidas tinkamam jaunos kartos auklėjimui o tuo pačiu ir šalies klestėjimui

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.