Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Teismas: pamokos metu iš mokinio telefonas buvo paimtas teisėtai (0)

2016 Gegužės 18d.

Prienų rajono apylinkės teismas netenkino mokinio motinos skundo dėl policijos komisariato nutarimo nepradėti administracinio teisės pažeidimo bylos dėl savavaldžiavimo, kai iš moksleivio pamokos metu buvo paimtas telefonas.

Mokinio motina su pareiškimu kreipėsi į policijos komisariatą dėl administracinio teisės pažeidimo bylos iškėlimo mokytojai dėl savavaldžiavimo.

Pareiškime buvo nurodyta, kad iš pareiškėjos sūnaus mokytoja per pamoką neteisėtai atėmė mobiliojo ryšio telefoną, kurį vėliau perdavė mokyklos direktoriui. Tėvai buvo priversti kreiptis į policiją, kadangi telefoną atgavo tik kitą dieną iš mokyklos direktoriaus.

Policijos komisariatas atsisakė pradėti administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną, kadangi nustatė, kad mokyklos mokinių elgesio taisyklėse yra numatyta galimybė mokytojui paimti telefoną iš mokinio, jeigu šis juo naudojasi. Motina nesutiko su policijos komisariato nutarimu ir jį apskundė teismui prašydama pradėti administracinio teisės pažeidimo teiseną mokytojos atžvilgiu dėl savavaldžiavimo.

Nagrinėjamu atveju buvo aiškinamasi, ar mokytoja paimdama telefoną veikė teisėtai, t.y. ar savo tariamą ar tikrąją teisę vykdė pažeisdama įstatymo ar nustatytos tvarkos reikalavimus, kas yra būtina sąlyga administracinei atsakomybei dėl savavaldžiavimo kilti.

Skundą pateikusi pareiškėja teigė, kad pedagogės savavaldžiavimas pasireiškė neteisėtu jos sūnaus telefono paėmimu, nes tokio veiksmo nereglamentuoja mokyklos mokinių elgesio taisyklės, kurios numato, kad pamokų ir renginių metu mobilųjį telefoną mokinys turi išjungti.

Teismo posėdžio metu pareiškėja teigė, kad jos sūnus nesinaudojo mobiliuoju ryšiu, pateikė teismui detalią telefono išklotinę, iš kurios matyti, kad pažeidimo dieną mobilusis internetas buvo naudojamas tik vėlai vakare. Mokytoja teismo posėdžio metu paaiškino, kad telefonas buvo padėtas ant stalo, liečiamasis ekranas nešvietė, tačiau telefono dėklas buvo atverstas, mokinys nedalyvavo pamokoje, trukdė savo suolo draugui, kviečiamas negirdėjo ir nereagavo.

Teismas, išnagrinėjęs bylą, nustatė, kad mokyklos vidaus tvarkos taisyklės reglamentuoja, jog moksleiviui draudžiama naudotis telefonu pamokų metu be mokytojo leidimo. Iš mokinio, pažeidusio šią taisyklę, mokytojas turi teisę paimti telefoną ir grąžinti jį tik mokinio tėvams.

Teismas atkreipė dėmesį, kad telefonu galima naudotis ne vien tik naršant mobiliajame internete, siunčiant trumpąsias žinutes ar skambinant, kadangi telefonu gali būti naudojamasi ir žaidžiant jame esančius žaidimus, žiūrint nuotraukas, kitokio turinio informaciją ir pan., todėl teigti, kad mokinys nesinaudojo telefonu, vien tik iš detalios išklotinės teismui nebuvo pagrindo.

„Nagrinėjamos bylos atveju buvo nustatyta, kad mokytoja paėmė iš mokinio telefoną pamokos metu, tačiau tai ji padarė vadovaudamasi mokyklos vidaus darbo tvarkos taisyklių reikalavimu, todėl teismas pareiškėjos skundo netenkino, o policijos komisariato nutarimą paliko nepakeistą“, – rašoma teismo pranešime.

http://lietuvosdiena.lrytas.lt/kriminalai/teismas-pamokos-metu-is-mokinio-telefonas-buvo-paimtas-teisetai.htm

 

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.