Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Nutrauktų atostogų kaina: ministrė A. Pabedinskienė išgirdo švietimo profesinių sąjungų nuomonę (0)

2016 Liepos 26d.

Viešai paskelbusi, kad dėl švietimo profesinių nutraukia atostogas, liepos 26 d. socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė susitiko su penkių švietimo profesinių sąjungų atstovais, kad aptartų mokytojų atstovų pastabas rengiamam Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymui. Susitikime taip pat dalyvavo Seimo valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas Valentinas Bukauskas, minėto įstatymo rengėjai.

Profesinių sąjungų atstovai dar kartą pakartojo savo nuogąstavimus dėl neigiamų pasekmių, kurios atsiras naują įstatymą pritaikius pedagoginiams darbuotojams. Anot jų, taikant vieningą darbo apmokėjimo tvarką, visų sričių darbuotojams turi būti nustatytos vienodos sąlygos. Deja, dabartinė įstatymo redakcija daugeliu atveju pedagogus diskriminuoja.

Profesinės sąjungos reikalauja nedaryti radikalių pokyčių dabartiniame pedagogų darbo apmokėjime, kol nebus galutinai apsispręsta dėl švietimo įstaigų finansavimo tvarkos, kol lieka dabartinė mokytojų darbo laiko struktūra, kol nėra sukurta validi švietimo kokybės vertinimo sistema.

Išklausiusi profesinių sąjungų lyderių pastabas, socialinės apsaugos ir darbo ministrė A. Pabedinskienė pripažino, kad pateikti argumentai leidžia svarstyti klausimą apie atskiros pedagogų darbo apmokėjimo tvarkos ruošimą.

Susitikimo dalyviai sutarė, kad, įvertinus profesinių sąjungų išdėstytas pastabas, socialinės apsaugos ir darbo ministrė kreipsis į Vyriausybę, kad ši pavestų Švietimo ir mokslo ministerijai papildyti Švietimo įstatymą atitinkamomis pataisomis, reglamentuosiančiomis švietimo sektoriaus darbo apmokėjimo tvarką. Atskiras reglamentavimas išliktų iki tol, kol nebus sukurtos teisinės bei finansinės prielados teisingam pedagogų darbo apmokėjimui.

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.