Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos priešinasi smurto ir neapykantos skatinimui (0)

2016 Rugsėjo 8d.

Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga, Lietuvos švietimo profesinė sąjunga ir Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga kreipėsi į Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos prezidiumą, prašydamos atlikti tyrimą dėl partijos nario Algio Ramanausko rugsėjo 2 d. naujienų portale Alfa.lt patalpinto straipsnio „Išgyvenimo vadovas moksleiviui“ (http://www.alfa.lt/straipsnis/50073252/isgyvenimo-vadovas-moksleiviui).

Straipsnis, kurį norint perskaityti reikia patvirtinti, jog esi pilnametis yra kupinas niekinančių atsiliepimų apie Lietuvos mokytojus. Tekste apstu smurtą bei fizinį susidorojimą skatinančių teiginių, pavyzdžiui: „Tada lėtai pakeli kairę ranką, tarsi pridėdamas delno kriauklę prie ausies, kad geriau girdėtai. Bet iš tikrųjų tai nededi jos prie ausies, o staigiai žiebi delnu mokytojui į jo dešinę ausį.“ Arba „Pabaigai — ar galima užmušti mokytoją? Be abejo, jeigu to reikalauja būtinasis reikalingumas ir viešas interesas“. 

Kyla klausimas, ar šis Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos nario išpuolis yra suderinamas su partijos deklaruojamomis krikščioniškomis vertybėmis ir naujojo partijos švietimo plano gairėmis?

Ar gerbiami konservatoriai nemano, kad  A. Ramanausko žodžiai žemina pedagogų, ne tik, kaip savo srities specialistų, bet ir, kaip piliečių, žmogiškąjį orumą bei skatina smurtą prieš juos?

Paskutinius porą metų skiriama daug dėmesio smurto prevencijai, tačiau į tokius veikėjų išsišokimus, nei vienas politikas, deja, nereaguoja.

Švietimo profesinės sąjungos ragina kovą su smurtu pradėti nuo savęs ir iš esmės, todėl siekdamos, kad tokie išpuoliai nebepasikartotų kreipsis ir į teisėsaugos organus prašydamos pradėti  ikiteisminį tyrimą dėl smurto ir neapykantos skatinimo.

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.