Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Susitikimas su LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininku (0)

2016 Lapkričio 23d.

Šiandien, Seimo narės Aušros Papirtienės kvietimu, LŠPS pirmininkas A.Jurgelevičius ir profesinės sąjungos teisininkė E. Šilinytė susitiko su naujos kadencijos Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininku E. Jovaiša bei LŽVS frakcijai priklausančiais komiteto nariais. Susitikimo tikslas - aptarti mokytojų darbo užmokesčio problematiką. Profsąjungiečiai supažindino Seimo narius su streiko metu pasiektu susitarimu dėl tarnybinio užmokesčio koeficientų "žirklių" naikinimo, paliekant dabartinę viršutinę ribą. Kalbėta apie buvusios valdžios ketinimus radikaliai, neatsižvelgiant į sistemos specifiką, pedagogų atlyginimo sistemą suplakti su kitų biudžetininkų darbo apmokėjimu. 

Komiteto pirmininkas besąlygiškai pritarė mokytojų atstovų išsakytai nuomonei, kad valstybės įsipareigojimai mokytojams, nepaisant valdžių pasikeitimo, turi būti vykdomi. Taip pat jis pritarė LŠPS ir kitų švietimo profesinių sąjungų senos kadencijos seimui pateiktam pasiūlymui mokytojų  darbo apmokėjimo sistemos pokyčius sistemiškai susieti su planuojamu jų darbo organizavimo pertvarkymu - etato įvedimu. 

Preliminariai sutarta komiteto vardu kreiptis į Vyriausybę siūlant 2017 m. biudžete numatyti koeficientų "žirklių" naikinimui ir atlyginimų kėlimui reikalingus 35 mln. eurų. Taip pat, keisti Švietimo įstatymą, į jį integruojant dabartinę pedagogų darbo apmokėjimo tvarką ir artimiausiu laiku pradėti konsultacijas su socialiniais partneriais dėl etatinio darbo apmokėjimo. 

Planuojami siūlymai Seimo Švietimo ir mokslo komitete turėtų būti svarstomi lapkričio 30 d.

 

 

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.