Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Seimas planuoja atidėti Darbo kodekso įsigaliojimą (0)

2016 Gruodžio 16d.

Ketvirtadienį LR Seimas ėmėsi svarstyti ilgai lauktą naujojo Darbo kodekso atidėjimo klausimą. Seimo nariai po svarstymų pritarė kodekso ir dar apie 20 socialinį modelį sudarančių įstatymų įsigaliojimo atidėjimui.

Šiuo metu Darbo kodeksas yra priimtas ir turėtų įsigalioti 2017 m. sausio 1 d. Įstaigų vadovai tam intensyviai ruošiasi. Būrys teisininkų ir advokatų, tarp jų ir kodekso rengėjai, aktyviai ėmėsi mokyti, kaip taikyti naują dokumentą. Nepaisant to, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga nepamiršo savo rinkimų pažado ir kartu su socialdemokratų atstovu ėmėsi kodekso įsigaliojimo atidėjimo. LPSK tarybos posėdyje dalyvavęs R. Karbauskis išreiškė abejonę, ar pakaks politinės valios šiam klausimui išspręsti, ir paprašė raginti Seimo narius balsuoti už atidėjimą. Prieš Darbo kodekso svarstymą Seimo nariai buvo užversti raginimais nepamiršti darbuotojų ir balsuoti už socialinio dialogo atgaivinimą, trišalio formato stiprinimą bei darbuotojų garantijų išsaugojimą. Tai iš tribūnos patvirtino ir Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Simonas Gentvilas, kuris teigė gavęs daugybę profesinių sąjungų ir darbuotojų laiškų.

Diskusijų metu Darbo kodekso įsigaliojimo atidėjimą kritikavo tiek opozicijos, tiek valdančiųjų atstovai. Tačiau nei buvusio premjero Algirdo Butkevičiaus, nei opozicijos idėjinio lyderio Andriaus Kubiliaus kalbos neįkvėpė Seimo narių stoti prieš darbuotojus. Jurgis Razma išmintingai pasiūlė atidėti kodekso įsigaliojimą ir leisti socialiniams partneriams susitarti. Pasak jo, tai sumažintų įtampą, kuri kilo priimant Darbo kodeksą. Seimo narys Vytautas Bakas, atsakydamas į liberalų argumentą, kad dabar galiojantis Darbo kodeksas yra sovietinis, atkreipė dėmesį, jog bandymas priversti visus vadovautis niekam netinkančiu Darbo kodeksu yra sovietinis metodas.

Balsavimo rezultatai gana iškalbingi: už atidėjimą balsavo 82, prieš – 15, susilaikė – 13 Seimo narių. Darbo kodeksą palaikė socialdemokratų, Tėvynės sąjungos-krikščionių demokratų, lenkų ir kitų frakcijų nariai.

Akivaizdu, kad visų siųsti laiškai ir raginimai neliko nepastebėti. Seimo nariai į tai reagavo ir atsakingai balsavo nepamiršdami pažadų rinkėjams.

Deja, tai dar ne paskutinis etapas, laimėtas mūšis, bet ne karas. Ateinantį antradienį turėtų vykti įstatymo priėmimas, kurio metu Seimas galutinai apsispręs, ar atidėti Darbo kodekso įsigaliojimą ir grąžinti jį Trišalei tarybai persvarstyti. Todėl labai svarbu ir toliau raginti Seimo narius nekeisti nuomonės ir balsuoti už darbuotojų garantijų išsaugojimą.

Negalima pamiršti, kad atidėjus Darbo kodekso įsigaliojimą laukia ypač sunkus ir atsakingas darbas, kurio metu profesinėms sąjungoms vėl teks sėsti prie derybų stalo su darbdaviais ir Vyriausybe: vėl teks įrodinėti, kad jau turimos darbuotojų garantijos negali būti panaikintos, priešingai, turi būti numatytos naujos, priartinančios mus prie gerosios europinės praktikos.

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.