Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Darbo kodekso įsigaliojimas atidėtas pusei metų (0)

2016 Gruodžio 20d.

Antradienį Seimas atsižvelgė į profesinių sąjungų ir pavienių darbuotojų siūlymus ir apsisprendė atidėti priimto Darbo kodekso įsigaliojimą iki liepos 1 d. Dėkojame visiems, kurie rašė laiškus Seimo nariams ir ragino palaikyti Darbo kodekso įsigaliojimo atidėjimą. Pasiekti tokį rezultatą nebuvo lengva dėl atkakliai dirbančių verslo lobistų, kurie viešojoje erdvėje niekino tiek profesines sąjungas, tiek naująją Seimo daugumą.

Seimo nariai gavo daugybę profesinių sąjungų narių laiškų, raginančių atidėti Darbo kodekso įsigaliojimą. Ši iniciatyva neliko nepastebėta. Salėje balsuoti užsiregistravo net 123 Seimo nariai, iš jų 78 balsavo už įstatymo atidėjimą. Vieningai „už“ balsavo „valstiečiai“ ir žalieji bei Lenkų rinkimų akcijos atstovai. Juos palaikė Mišri Seimo narių grupė, keletas krikščionių demokratų ir vienas socialdemokratas. Akibrokštas tai, kad socialdemokratų balsai išsiskyrė – mygtuką „Prieš“ jie spaudė nevieningai. Daugelis jų susilaikė, tik keli ištikimiausi naujojo Darbo kodekso gynėjai (A. Butkevičius ir A. Salamakinas) kartu su liberalais balsavo prieš darbuotojų garantijas.

Naująjį Darbo kodeksą šlovinančių kalbų netrūko ir Seimo salėje išsakant motyvus. Oponuodamas į tai Seimo narys R. J. Dagys labai vaizdžiai paaiškino naujojo įstatymo naudą, primindamas, kad vienas iš jo rengėjų advokatas dr. T. Bagdanskis ne tik atsiriekė pyrago gabalą kurdamas minėtą įstatymą, bet ir jau spėjo surengti nemažai kainuojančių mokymų, kaip praktikoje taikyti dokumentą, kurio nėra ir nebus. Ir iš tiesų, į verslą orientuotuose leidiniuose buvo gausiai publikuojami specialistų straipsniai su rekomendacijomis, kaip „kūrybingai“ taikyti naujas Darbo kodekso nuostatas.

Akivaizdu, kad „neegzistuojančios“ profesinės sąjungos sugeba susivienyti ir bendru darbu pasiekti savo tikslą. Būkime dėkingi vieni kitiems ir patys sau už tokį rezultatą. Galime didžiuotis, kad nesame tokie menki, kaip teigia statistika ar oponentai.

Reikia nepamiršti, kad dar vienas sunkus etapas tik prasideda – tai derybos dėl naujų, darbuotojams palankesnių Darbo kodekso nuostatų. Ir toliau kviečiame pagal galimybes dalyvauti profesinių sąjungų organizuojamose akcijose, kadangi jūsų palaikymas, kaip pats svariausias argumentas, būtinas profesinių sąjungų atstovams derybų procese.

 

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Lietuvos švietimo profesinė sąjunga
Reklama
 
  


Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.