Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Vienijasi aukštojo mokslo institucijų profesinės sąjungos (3)

2017 Vasario 2d.

Prie Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) jungiantis vis daugiau aukštojo mokslo institucijų profesinių organizacijų, sustiprėjo būtinybė šias aktyviai veikiančias organizacijas sujungti į vieną susivienijimą. Vasario 1 d. Vilniaus universiteto, jungiančios universiteto bibliotekos, Kauno humanitarinių fakultetų ir Teorinės fizikos ir astronomijos instituto organizacijas, to paties universiteto Filosofijos fakulteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Lietuvos literatūros ir tautosakos instituto ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) profesinių sąjungų, vienijančių daugiau nei 200 narių, pirmininkai, sutarė įsteigti LŠPS Aukštojo mokslo institucijų profesinių sąjungų susivienijimą.

Naujojo struktūrinio dalinio pirmininke išrinkta Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto profesinės sąjungos pirmininkė dr. Jelena Tamulienė, o pavaduotoja – LMTA profsąjungos pirmininkė Virginija Apanavičienė. Susivienijimas veiks pagal LŠPS įstatus, o jo pirmininkė tapo naująja LŠPS tarybos nare.

Kartu buvo aptarti būtiniausi naujo susivienijimo darbai. Visi jie susiję su numatoma aukštojo mokslo sistemos pertvarka. Susirinkę akcentavo, kad šalies ir aukštojo mokslo institucijų vadovai, viešojoje erdvėje svarstantys galimas pertvarkos pasekmes, nė žodžiu neužsimena apie tai, kaip pertvarka palies tūkstančius aukštojo mokslo sistemoje darbuotojų. Todėl profesinės sąjungos uždavinys – išanalizuoti siūlomų pokyčių poveikį darbuotojų socialinei – ekonominei padėčiai ir suformuluoti atitinkamus siūlymus dėl aukštojo mokslo institucijų tinklo optimizavimo, darbuotojų perkvalifikavimo galimybių ir kitų socialinių garantijų, mokslo tyrimų finansavimo plėtotės.
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2017-02-06 11:45:37 | Julius

Bet kodėl reikia daugiau nei vienos organizacijos? Nesutampa interesai? Ambicijos?

2017-02-02 19:56:58 | Audrius

Šitos dvi organizacijos ne tik bandys, bet nesipyks. Nėra dėl ko.

2017-02-02 13:04:09 | Julius

Džiugu, kad vienijamasi. Tik žinau, kad yra toks LAMPSS. Ar tai reiškia, kad nuo šiol Lietuvoje bus bent arba net!) du aukštųjų mokyklų/mokslo institucijų susivienijimai, kurie bandys nesipykti ir susikalbėti, ir dar su vyriausybe bei seimu rasti bendrą kalbą?

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.