Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Švietimo ir mokslo ministerijoje įvyko pirmas darbo grupės dėl etatinio mokytojų darbo apmokėjimo posėdis (3)

2017 Kovo 13d.

Kovo 9 d. ŠMM vykusioje darbo grupėje dėl etatinio mokytojų darbo apmokėjimo buvo aptartas veiklos reglamentas:
a) kaip bus balsuojama (sprendimą darbo grupė gali tvirtinti ne mažiau 7 balsų (iš 10) dauguma, kitaip manančio darbo grupės nuomonė (su argumentais) įrašoma į protokolą; )
b) tikrąjį darbo grupės narį, gali su įgaliojimu pavaduoti kitas žmogus;
c) protokolas bus išsiųstas grupės nariams ne vėlaiu kaip 3 darbo dienas, o pataisytas, bus tvirtinamas kito posėdžio pradžioje;
d) profesinių sąjungų atstovai įsipareigojo ieškoti galimybių sužinoti dalykinių mokytojų asociacijų nuomonę;
e) kitas darbo grupės posėdis numatytas kovo 23 d. iš ryto.

Taip pat, vyko padrika diskusija apie galimus etatinio darbo apmokėjimo aspektus.

Kaip ir ankstesniuose susitikimuose ŠMM atstovai manipuliavo, esą neišvengiama būtinybe formaliai vertinti mokytojų kompetencijų lygmenį, tačiau vis dar nesugebėjo rišliai paaiškinti kokios komptencijos ir kokiu tikslu bus vertinamos. Iš šių nuolat kartojamų teiginių, nesunku prognozuoti ŠMM planus - dabartinę mokytojų atestacijos tvarką keisti analogišku procesu (tik pakeičiant pavadinimą), kurio pagalba daugeliui mokytojų bus nurėžtos dabartinės kvalifikacinės kategorijos. Kompetencijų lygmens vertinimas turėtų būti atliekamas reguliariai ir būti privalomas visiems. Priklausomai nuo vertinimo, anot ŠMM specialistų, mokytojas galėtų užimti skirtingas mokytojo (!) pareigybes mokykloje.

Taip pat, ŠMM atstovai ir kai kurie darbo grupės nariai samprotavo apie būtinybę mokytojams prisikirti darbus (mentorystę, kolegų bei mokinių tėvų švietimą, švietimo proceso ekspertavimą ir pan.), kurie iš esmės nėra priskiriami mokytojo profesijai.

P. S. Vos tik bus gautas posėdžio protokolas ir apibrėžtas konkrečių klausimų ratas, profesinės sąjungos kreipsis tiek į savo narius, tiek į dalykines mokytojų asociacijos, siekdamos suformuoti bendrą nuomonę.

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2017-03-15 19:50:03 | Nesityčiokim iš moky

Visame pasaulyje didėjant stažui, didėja atlyginimas, tik kažkodėl Lietuvoj mokytojui po 15 metų- nieko. Pradinių kl. mokytojas- vėl nieko vertas- alga 20pr. mažesnė, negu gimnazijoje dirbančio. Juk tai akivaizdi žmonių diskriminacija-taip išeina, kad pradinukus mokantis mokytojas-žemesnė kasta. Kažkada buvo panaikinta šita nelygybė, bet nepriklausomoj Lietuvoj vėl grįžo. Ne be ministerijos žinios. Tiesa, kitą savaitė vėl skelbiama "Be patyčių". O pradinių kl. mokytojo vaidmuo koks šitoje akcijoje? D4l atestacijų-siūlau pradėti nuo šmm. Tegu pirma įsivertina save.

2017-03-14 23:00:11 | Algis Svetaka

"LŠDPS laikosi pozicijos, kad darbo užmokestis turi priklausyti ir nuo stažo, ir nuo turimos kvalifikacinės kategorijos, o etate esančių valandų koeficientas turėtų būti vienodas." Na žinoma! Argi gali būti kitaip! Juk LŠDPS atstovauja jos "pilkasis kardinolas" V.Silvanavičius, kuris pats yra ryškiai suinteresuotas asmuo, t. y. pats turi aukščiausią (eksperto) kvalifikacinę kategoriją. Kažkaip labai jau neskaniai kvepia... Pagarbiai, Kaišiadorių suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos profesinės sąjungos pirmininkas Algis Svetaka

2017-03-14 19:21:27 | mokytojas

Jokio kompetencijų lygmens vertinimo neturi būti! Mokytojas turi diplomą, o tai reiškia, kad jis jau yra kompetentingas. Čia ŠMM vykdo kažkokią politiką, kurios tikslas yra tik pakenkti mokytojui (arba užmaskuotas tiklsas sutaupyti ir taip jau menkas lėšas mokytojų atlyginimams).

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.