Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Visuomenės informavimo etikos komisija: A. Ramanausko straipsnis pažeidė etikos kodeksą (0)

2017 Kovo 14d.

Kovo 1 d., praėjus beveik pusmečiui po Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos (LŠĮPS), Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) bei Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos (LMPS) kreipimosi, Visuomenės informavimo etikos komisija (VIEK) pagaliau atvertė profsąjungų skundą dėl Algio Ramanausko publikacijos „Išgyvenimo vadovas moksleiviui“ (alfa.lt, 2016-09-02), įžeidžiančios mokytojus.

Profsąjungų atstovai VIEK posėdyje informavo, kad gavo daugybę pasipiktinusių pedagogų laiškų, kuriuose rašė, jog jautėsi įžeisti tokio straipsnio.

Posėdyje dalyvavo pats straipsnio autorius bei portalo alfa.lt, kuriame ir buvo paskelbtas straipsnis atstovė.

A. Ramanauskas negailėjo sau pagyrų pareikšdamas, kad jis yra labai geras rašytojas ir niekas kitas taip neparašytų, be to, jis  tikrai nemano, kad šiuo straipsniu jis peržengė ribą. Jis teigė, kad straipsnio tikslas – atkreipt jauno žmogaus dėmesį, jog jis turi teisę į būtinąją gintį.

Straipsnio autorius pareiškė, kad vis tie, kurie jautėsi įžeisti jo publikacijos –  turi teksto suvokimo problemų ir tai jį liūdina, nes, pasak jo, straipsnis tai tiesiog kritika, adresuota blogai savo pareigas atliekantiems mokytojams. Jis ragino atidžiau skaityti tekstą ir net mokytis iš jo (!!!), nes tai – „puikus literatūros kūrinys”.

A. Ramanauskas taip pat pareiškė, kad jam negalioja nei žurnalistų, nei leidėjų kodeksas ir jis negaištų laiko šiame posėdyje, bet dalyvauja jame tik tam, kad „apgintų savo mylimą portalą“.

VIEK, išnagrinėjusi šešių asmenų ir keturių profesinių sąjungų skundus dėl publikacijos, nusprendė, jog joje buvo pažeisti Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodekso 15 ir 21 straipsniai.

Komisija konstatuoja, kad pagal kodekso 15 straipsnį  žurnalistai, viešosios informacijos rengėjai ir skleidėjai neturi skelbti informacijos, kuri tiesiogiai ar netiesiogiai skatina daryti nusikaltimus, pažeisti viešąją tvarką, mėgdžioti agresyvų elgesį. Pagal kodekso 21 straipsnį žurnalistai, viešosios informacijos rengėjai savo kūriniuose turi vengti vartoti nepadorių, užgaulių žodžių ir posakių.

VIEK taip pat įpareigojo UAB „Alfa media“ paskelbti šį sprendimą portale alfa.lt.

Taip pat informuojame, kad LŠĮPS, LŠPS ir LMPS kreipėsi į Vilniaus apylinkės teismą, apskųsdamos Vilniaus apylinkės prokuratūros atsisakymą pradėti ikiteisminį tyrimą.

Apie tolimesnius veiksmus informuosime.

Visuomenės informavimo etikos komisijos sprendimas

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.