Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Paaiškino, kaip turi būti taikomas naujasis darbo užmokesčio įstatymas: darbo funkcijos  nekeičiamos, užmokestis nemažinamas (0)

2017 Kovo 14d.

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga gavo atsakymus iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Valstybinės darbo inspekcijos dėl Valstybės ir savivaldybių darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo aiškinimo ir taikymo praktikoje.

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga, atsižvelgdama į organizacijos narių skundus, kreipėsi į Valstybinę darbo inspekciją, prašydama paaiškinti, ar 2017 m. vasario 1 d. įsigaliojusio Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo Nr. XIII-198 (toliau – Įstatymas) nuostatos biudžetinės ugdymo įstaigos vadovui suteikia teisę mažinti darbuotojų darbo užmokesčio koeficientus.

Valstybinės darbo inspekcijos atsakyme pabrėžiama – jeigu pagal šį Įstatymą nustatytas biudžetinės įstaigos darbuotojo darbo užmokestis yra mažesnis, palyginti su iki 2016 m. gruodžio 31 d. buvusiu nustatytu darbo užmokesčiu (tarnybiniu atlyginimu su priedais), jam ne ilgiau kaip iki 2018 m. sausio 31 d. mokamas buvęs darbo užmokestis, tai nustatant darbo sutartyje. Įstatymas numato koeficientų intervalus (minimalius ir maksimalius), tačiau konkretus taikytinas koeficientas nustatomas įstaigos vadovo. Kitoks nei numatytas Įstatyme koeficientas negali būti taikomas. Manydami, kad Jūsų pareigybei taikomas neteisingas ar neproporcingas koeficientas, Jūs turite teisę kreiptis į darbo ginčų komisiją.

Taip pat buvo kreiptasi į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją prašant paaiškinti, ar 2017-02-01 įsigaliojusio Įstatymo nuostatos biudžetinės įstaigos vadovui suteikia teisę pakeisti ar papildyti darbuotojo darbo pareigybės aprašymą įtraukiant naujas funkcijas.

Ministerija teigia, kad tuo atveju, kai keičiasi darbo organizavimas ir kartu keičiasi darbuotojo darbo funkcijos ar jos papildomos naujomis funkcijomis (keičiami, papildomi pareiginiai nuostatai, detalizuojantys darbdavio einamas pareigas), darbuotojo darbo sutartis turėtų būti keičiama DK 120 str. nustatyta tvarka (gavus išankstinį raštišką darbuotojo sutikimą) ir su naujais pareiginiais nuostatais darbuotojas supažindinamas pasirašytinai.

Atsakyme pabrėžiama, kad pagal Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymą biudžetinės įstaigos vadovo funkcija yra patvirtinti biudžetinės įstaigos darbuotojų pareigybių aprašymus, tačiau Įstatymo įgyvendinimas visiškai nesusijęs su darbuotojo darbo funkcijų keitimu.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atsakymas

Valstybinės darbo inspekcijos atsakymas

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.