Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Balandžio 11 d. vyko Joniškio rajono švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkų taryba (0)

2017 Balandžio 18d.

Mokslo metų pabaiga jau visai čia pat, todėl Joniškio rajono švietimo darbuotojų  profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkų taryba susirinko aptarti aktualius klausimus. Balandžio 11 d. vykusiame susivienijimo pirmininkų tarybos susirinkime, kuriame dalyvavo Joniškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Novogreckis, apžvelgėme  švietimo situaciją rajone, kalbėjome apie mokyklų tinklo pertvarką, diskutavome aktualiais švietimo klausimais.

Susivienijimo pirmininkė priminė vedėjui apie sudarytą trišalę sutartį tarp Joniškio rajono savivaldybės administracijos, Joniškio rajono švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Joniškio rajono profesinių sąjungų susivienijimo. Pirmininkė taip pat paminėjo, kad turi minčių sudaryti dar ir trišalę sutartį su Mokyklų vadovų asociacija ir Joniško rajono savivaldybe.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas J. Novogreckis kalbėjo apie pertvarkas, kurios, anot jo, buvo neišvengiamos. „Moksleiviai ir pedagogai – vieni nuo kitų neatskiriami, tad norima, kad būtų geresnė situacija ne tik mokiniams, bet ir mokytojams. Kaip žinia, mokinių skaičius mažėja, jis mažėja ne tik Joniškio rajone, bet ir visoje Lietuvoje, tad pertvarkos neišvengiamos“, – kalbėjo skyriaus vedėjas.

Diskusijos metu aptartas Tarybos sprendimu patvirtintas Joniškio rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2016–2020 metų bendrojo plano priedas – Joniškio rajono savivaldybės mokytojų kvalifikacijos atnaujinimo ir įdarbinimo planas. Vedėjo teigimu, į planą bus atsižvelgiama, tačiau nusižengti įstatymams ir neorganizuoti konkursų tikrai negalima. Konkursai laisvoms pedagogų vietoms užimti bus organizuojami.  

Susitikimo metu taip pat aptarti pavėžėjimo klausimai, diskutuota dėl planuojamos direktorių rotacijos ir kaip tai palies Joniškio rajoną. Diskutuota dėl mokyklų darbuotojų atlyginimų. Vedėjas teigė, kad planuojama peržiūrėti ir patikslinti patvirtintą pareigybių skaičių mokyklose. Taip pat aptarti standartizuoti testai, kurie, anot pedagogų, būna ne visiškai teisingai paruošti ir greičiau ne įvertina mokinių žinias, o tik sukelia stresą.

Kiekvienos pirminės organizacijos pirmininkė uždavė vedėjui aktualių savo mokyklai klausimų, į kuriuos buvo atsakyta. Per dvi valandas aptarėme svarbiausius ir rūpimiausius klausimus.

 

Dalia Žilevičienė

Joniškio rajono švietimo darbuotojų  profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkė

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Lietuvos švietimo profesinė sąjunga
Reklama
 
  


Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.