Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Švietimo ir mokslo ministerija rengia nesankcionuotas protesto akcijas? ATNAUJINTA (0)

2017 Birželio 15d.

Birželio 15 d., ketvirtadienį, 11 val., prie LR Seimo Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas organizuoja protesto akciją -   mitingą – eitynes.

Mitinge bus protestuojama prieš vykdomą aukštojo mokslo skurdinimą, neoliberalią socialinę politiką, antidemokratišką aukštojo mokslo reformą.  

LR Švietimo ir mokslo ministerija, reaguodama į tai, informavo aukštųjų mokyklų bendruomenę apie šiandienos mitingą dėl aukštojo mokslo reformos ir pakvietė „susiburti“ prieš protestuotojus prie LR Vyriausybės ir plakatais, pasisakymais, taip pat komentarais spaudoje išreikšti palaikymą prievarta stumiamai aukštojo mokslo reformai. Į šią galimai nesankcionuotą akciją kviečiami universitetų senatų atstovai ir studentai.

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga (kurios sudėtyje yra ir aukštųjų mokyklų profesinės organizacijos) primena, kad pagal susirinkimų įstatymą (6 straipsnis):

1. Susirinkimo organizatoriai laisva forma praneša savivaldybės administracijos direktoriui ar jį pavaduojančiam asmeniui apie organizuojamą susirinkimą, kuriame dalyvaus ne daugiau kaip 15 žmonių.

2. Susirinkimo organizatoriai ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki numatytos susirinkimo dienos privalo pateikti savivaldybės administracijos direktoriui ar jį pavaduojančiam asmeniui rašytinį pranešimą apie organizuojamą susirinkimą, kuriame dalyvaus daugiau kaip 15 žmonių.

Įdomu, ar LR Švietimo ir mokslo ministerija informavo Vilniaus miesto savivaldybę apie savo planuojamą „akciją“?  Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 494 straipsnis numato, kad Lietuvos Respublikos susirinkimų įstatymo pažeidimas užtraukia baudą nuo vieno šimto keturiasdešimt iki šešių šimtų eurų. Taip pat neaišku, kas prisiims atsakomybę, jei protestuotojų gretose  kils riaušės?

Panašios taktikos buvo imtasi praėjusią vasarą prasidėjus Lietuvos profesinių sąjungų ir visuomeninio judėjimo „Gyvenimas per brangus“ piketams prie LR Vyriausybės dėl buldozeriu stumiamo Darbo kodekso. Tuometinių valdančiųjų parėdymu, būrelis jaunųjų socialdemokratų buvo pastatyti prie akcijos dalyvių ir reiškė palaikymą „darbuotojams palankiam“ Darbo kodeksui. Valdžia pasikeitė, tačiau taktika liko ta pati.

Konstruktyvaus dialogo reikalaujanti LR Švietimo ir mokslo ministerija, tokiais veiksmais pati kiršina visą akademinę bendruomenę, kursto socialinius neramumus, galimai pažeidžia įstatymus ir pamina žmogaus teisę turėti savo įsitikinimus ir laisvai juos reikšti.

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga kreipsis į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį prašydama įvertinti LR Švietimo ir mokslo ministerijos veiksmus.

ŠMM pranešimas

GAUTAS ŠMM ATSIPRAŠYMAS

Paaiškinimas dėl LAMPSS mitingo

 

Laiškas su kvietimu priešintis vadinamiems besipriešinantiems piketuoti prie Vyriausybės neatitinka konstruktyvaus dialogo principų, yra savarankiškai parengtas ministerijos Komunikacijos skyriaus darbuotojo, nesuderintas su atsakingais asmenimis. Netinkamai pasielgęs darbuotojas bus įspėtas. Švietimo ir mokslo ministerijos Komunikacijos skyrius atsiprašo dėl šio nesusipratimo.

 

 

Švietimo ir mokslo ministerijos Komunikacijos skyrius

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.