Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Kas privalo būti įrašyta į darbo sutartį (0)

2017 Rugsėjo 6d.

Naujasis darbo kodeksas apibrėžia kas yra būtinosios darbo sutarties sąlygos, tai: darbo vieta, darbo funkcija ir darbo užmokestis. Kiekvienoje darbo sutartyje turi būti numatyta kur darbuotojas dirba, kokias funkcijas jis atlieka ir kokio dydžio darbo užmokestis jam mokamas. Tai ypač svarbu, kadangi keičiant būtinąsias darbo sutarties sąlygas darbdavys privalo gauti darbuotojo sutikimą. Dar svarbiau yra tai, kad negavus darbuotojo sutikimo sumažinti jo darbo užmokestį, darbuotojas negali būti atleistas iš darbo (DK 45 str. 2 d.). Kiekvienas darbuotojas turėtų pasirūpinti, kad į jo turimą darbo sutartį būtų įrašytas konkretus darbo užmokestis. Tai ypač aktualu pedagogams, kurių darbo sutartyse dažnu atveju yra įrašytas koeficientas, kuris kinta priklausomai nuo kintančio bazinio dydžio ir darbdavio valios.

Taip pat pedagogai turėtų suskubti reikalauti, kad jų darbo sutartyse atsirastų savaitinė darbo valandų norma, kadangi darbo kodeksas aiškiai numato: darbo laiko norma darbo valandomis per savaitę, per dieną ar kitą apskaitinį laikotarpį, turi būti nustatyta darbo sutartyje. Dažniausiai mokytojų darbo sutartyse yra nuoroda į darbdavio patvirtintą „tarifikaciją“. Keičiant tarifikaciją, t.y. mažinant ar didinant tarifikuotų valandų skaičių, darbuotojo sutikimas nereikalingas ir pasitaiko darbdavio piktnaudžiavimų. Įrašius tikslią darbo laiko normą į darbo sutartį, valandų skaičiaus keitimo atveju darbdavys ne tik bus įpareigotas gauti darbuotojo sutikimą, tačiau, darbuotojui nesutikus dirbti sumažintu valandų skaičiumi, privalės atleisdamas išmokėti darbuotojui pagal stažą priklausančias išeitines išmokas.

Neturint darbo sutartyje konkrečios darbo laiko normos, darbuotojui belieka tik sutikti su darbdavio siūlomomis savaitinėmis valandomis ir pačiam sukti galvą iš kur dar gauti papildomų valandų. Labai svarbu pasinaudoti naujomis galimybėmis ir patiems suskubti užsitikrinti naujojo dokumento suteikiamas teises.

 Parengė Lietuvos švietimo profesinė sąjunga

Taip pat skaitykite:

Pedagogų darbo laikas

Darbas keliose ugdymo įstaigose

Dėl budėjimų pertraukų metu 

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.