Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

DĖL PRIVALOMO PROFESINĖS SĄJUNGOS NARIO IŠRINKIMO Į DARBO TARYBĄ (0)

2017 Rugsėjo 13d.

DĖL PRIVALOMO PROFESINĖS SĄJUNGOS NARIO IŠRINKIMO Į DARBO TARYBĄ

 

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga (toliau – LŠPS), atsižvelgdama į tai, kad nuo 2017-07-01 įsigaliojus Lietuvos Respublikos darbo kodeksui (toliau – Kodeksas), pasikeitė teisinis reguliavimas, kuris reglamentuoja darbuotojų atstovavimą ir siekdama užtikrinti tinkamą Kodekso aiškinimą ir taikymą pedagoginių darbuotojų atžvilgiu, savo kompetencijos ribose, vadovaujantis Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Valstybinės darbo inspekcijos konsultacijomis, teikia šį paaiškinimą visiems suinteresuotiems asmenims.

Vadovaujantis Kodekso 171 str. 5 dalimi, vienas darbdavio lygmeniu veikiančios profesinės sąjungos narys privalo būti išrinktas į Darbo tarybą. Kiti darbdavio lygmeniu veikiančios profesinės sąjungos nariai taip pat gali būti išrinkti į Darbo tarybą, tačiau jie konkuruoja su visais pasiūlytais kandidatais (Darbo kodekso 171 str. 11 dalis).

Atkreiptinas dėmesys, kad Kodekso 171 str. 14 d. suteikia profesinėms sąjungoms teisę rinkimų komisijos sprendimą skųsti teismui per penkias dienas nuo jo viešo paskelbimo, jei įtariama, kad vykdant rinkimus buvo šiurkščiai pažeistos Kodekso nuostatos ar suklastoti rinkimų dokumentai ir tai turėjo įtakos nustatant esminius rinkimų rezultatus.

 

LŠPS informacija

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.