Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Derybos dėl šakos kolektyvinės sutarties (0)

2017 Spalio 18d.

Kolegos,

derybos dėl Lietuvos švietimo ir mokslo Kolektyvinės sutarties vyksta jau treji metai. Per šį laikotarpį derybos tarp Švietimo ir mokslo ministerijos (turinčios Lietuvos Respublikos Vyriausybės įgaliojimus derėtis) ir Lietuvos švietimo profesinių sąjungų buvo baigtos tris kartus. Ir kiekvieną kartą sutarties pasirašymą blokavo Finansų ministerija. Viešoje erdvėje paskelbta informacija, kad LR Vyriausybės posėdyje Švietimo ir mokslo ministrei protokoliniu nutarimu buvo suteikti įgaliojimai pasirašyti suderėtą Kolektyvinę sutartį. Tačiau buvo nutylėta, kad tame pačiame protokole buvo įrašyta sąlyga, kurią įvykdžius J. Petrauskienė gali pasirašyti šią sutartį. Kolektyvinės sutarties projekte neturi būti numatyti kitų finansinių įsipareigojimų valstybės biudžetui iki 2020 metų, išskyrus mokytojų etatinį darbo apmokėjimą. Tai reiškia, kad Kolektyvinėje sutartyje neturi likti punktų:

8.8. Per 3 (tris) mėnesius nuo Sutarties įsigaliojimo inicijuoti Švietimo įstatymo pakeitimą, įteisinant nuostatą, draudžiančią mokyklos (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams sulygti dėl papildomo pedagoginio darbo mokykloje, kurioje eina vadovo pareigas, išskyrus atvejį, kai nėra būtino specialisto, suderinus su darbuotojų atstovais.

8.6. Didinti mokytojų ir pagalbos mokiniui specialistų pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientus, pasiekiant maksimalų dydį, nustatytą Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo 5 priede, nuo 2018 m. sausio 1 dienos, skiriant papildomas lėšas

8.7. Didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų atlyginimus, siekiant iki 2022 metų juos sulyginti su bendrojo ugdymo mokyklų mokytojų darbo užmokesčiu.

8.9.Keičiantis pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkai, inicijuoti, kad papildomai būtų nustatyti atitinkamai didesni pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientai pedagoginiams darbuotojams, turintiems 20 ir 25 metų pedagoginio darbo stažą.

Be to, kad yra reikalaujama iš sutarties išbraukti šiuos punktus, taip pat siūloma redaguoti ir daugelį kitų punktų. Vienas iš pagrindinių ir Lietuvos mokytojams ypač aktualus punktas dėl etatinio darbo apmokėjimo įvedimo, siūloma koreguoti taip, kad etatinis darbo apmokėjimas bus įvedinėjimas trimis etapais, pradedant 2018 m. rugsėjo 1d. Kaip tai bus daroma, Lietuvos švietimo profesinės sąjungos nėra informuotos. Tik iš Švietimo ir mokslo ministrės J. Petrauskienės pasisakymų savo facebook‘o paskyroje sužinojome, kad mokytojai su šiuo projektu bus supažindinami tik tada, kai įstatymo projektas bus pateiktas Lietuvos Respublikos Seimui svarstyti (siūlo pirkti katę maiše).

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos, matydamos, kad ir ši, 17-ta per nepriklausomos Lietuvos istoriją, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nesiruošia būti tikru socialiniu partneriu ir vykdyti savo įsipareigojimus, kviečia visus Lietuvos pedagogus stebėti derybas dėl Lietuvos švietimo ir mokslo Kolektyvinės sutarties, kurios prasidės šiandien 15.00 val. Švietimo ir mokslo ministerijoje. Kaip derybos pasibaigs tikrai dabar pasakyti niekas negali, tačiau tikime, kad Jūs būsite kaip niekad pilietiški, vieningi ir padėsite Jūsų atstovams derėtis dėl Jūsų ateities.

Mokytojau, auklėtojau, dėstytojau – STEBĖK, GALVOK, REAGUOK!!!

P.s. Naujienas tiesiogiai nuo 15.00 val. stebėkite adresu:

https://www.facebook.com/svietimoprofsajunga/

 

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.