Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Vis labiau ryškėja skirtinga švietimo profesinių sąjungų ir ministerijos pozicija dėl etatinio mokytojų darbo apmokėjimo modelio (0)

2018 Vasario 14d.

Vasario 13 d. Seime vyko dar vienas švietimo profesinių sąjungų susitikimas su Švietimo ir mokslo ministerijos atstovais dėl ruošiamo etatinio mokytojų darbo apmokėjimo modelio suderinimo. Tokią procedūrą būtina atlikti pagal praeitais metais pasirašytą Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinę sutartį. Susitikimą moderavo Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas E. Jovaiša.

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) ir Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinės sąjungos žmonės dar kartą išdėstė mokytojų atstovų siūlymą. Profesinių sąjungų poziciją išdėstęs LŠPS pirmininkas A. Jurgelevičius teigė, jog nustatant etatų skaičių konkrečiai mokyklai negali būti iškraipomas esminis siūlomos pertvarkos principas – kontaktinių ir nekontaktinių valandų balansas. Tik tai leistų pagerinti mokytojo darbo sąlygas, sudarytų prielaidas geresnei ugdymo kokybei, nes mokytojai galėtų individualizuoti mokymą, atsižvelgti į kiekvieno mokytojo poreikius. Tik tada būtų galima realiai kalbėti apie mokinių namų darbų krūvio mažinimą ir Visos dienos mokyklos koncepcijos įgyvendinimą,

ŠMM vienašališkai, nepateikus racionalių argumentų pasiūlius mokytojo darbo laiką skaičiuoti metinėmis valandomis, prasidėjo manipuliacijos skaičiais, kurių rezultatas – atsirandantis ženklus kontaktinio ir nekontaktinio darbo disbalansas. Mokytojai ir toliau liks apkrauti pamokų ir neformaliojo ugdymo užsiėmimų vedimu, nepaliekant pakankamai laiko kokybiškai jiems pasiruošti. Taip pat, mažėja galimybės apmokėti visus kitus būtinus atlikti darbus, tarp kurių svarbią vietą užima vadovavimas klasei. Priėmus ŠMM siūlomą variantą, būtų suformuota daugiau nei  10 procentų mažiau mokytojų etatų. Tai reiškia, kad daugiau nei 5000 mokytojų ir toliau dirbtų nepilnu krūviu, o keli tūkstančiai apkritai būtų atleisti. Šias išvadas leidžia daryti LŠPS pirmininko pavaduotojo E. Milešino atlikti skaičiavimai, surinkus duomenis iš pusšimčio skirtingų Lietuvos mokyklų. Pateiktų skaičiavimų rezultatų neginčijantys ŠMM specialistai, jau antro susitikimo metu ŠMM atstovai, nevyniodami žodžių į vatą, deklaruoja savo siekį „sureguliuoti“ mokytojų ir mokinių skaičių pagal OECD rekomendacijas.

Tokiems šalies švietimo valdžios, deklaruojančios norą kelti mokytojo profesijos prestižą, siekiams švietimo profesinės sąjungos tikrai nepritars. Kitas susitikimas su ŠMM atstovais numatytas vasario 20 d.

 

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.