Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Rokiškio rajono švietimo darbuotojų profsąjungos lyderiai nesikeičia (0)

2018 Vasario 27d.

Švietimo darbuotojų profesinei sąjungai rajone vadovaus Erikas Gaigalas ir jo pavaduotoja Jolanta Vygėlienė. V. Bičiūnaitės nuotr.

 

Vasario 22 d. Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos „Romuvos“ padalinyje vyko  Rokiškio švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo VI-oji ataskaitinė-rinkiminė konferencija, kurioje  aptarti ne tik nuveikti darbai, bet ir išsamiau supažindinta su naujuoju Darbo kodeksu, numatoma mokytojų etatinio apmokėjimo sistema.  Rajono švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininku perrinktas ilgametis jos vadovas Erikas Gaigalas.

Svarbiausia – dialogas

Konferencija, į kurią susirinko 69 delegatai, prasidėjo netradiciškai. Jos pradžioje tylos minute pagerbtas buvusio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos direktoriaus Gedimino Matiekaus atminimas. „Kai 2000 metais kūrėsi profsąjunga, būtent iš jo sulaukėme daug pritarimo ir palaikymo“, - sakė konferenciją pradėjęs Rokiškio švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas E. Gaigalas.

Dabar minėtai gimnazijai vadovaujanti direktorė Diana Guzienė sveikindama dalyvius pabrėžė socialinio dialogo svarbą tarp pedagogų ir profsąjungos. Švietimo skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis  pasidžiaugė, kad į renginį atvyko Lietuvos švietimo profesinės sąjungos vadovai ir akcentavo, jog ši organizacija turėtų ginti mokytoją viešumoje. Jo nuomone, žiniasklaidoje metami politikų kaltinimai, esą mokytojai prastai dirba, todėl nepasiekia gerų rezultatų, yra neteisingi, nes ugdymo kokybę lemia ir socialinė aplinka, ne vien mokytojas, kuris nepajėgus tą aplinką pakeisti.

Apie naujoves - dalykiškai

Vėliau vyko dalykinė konferencijos dalis, kurią vedė svečiai. Profesinių sąjungų teisininkė Evelina Šilinytė supažindino su esminiais, aktualiausiais naujojo Darbo kodekso reikalavimais. Teisininkė pabrėžė komunikacijos svarbą tarp mokyklų vadovų ir pavaldinių, tad, iškilus klausimams,  patarė nevengti su vadovais bendrauti raštu. Tai galėtų būti ir elektroninio pašto laiškai bei kitos elektroninės priemonės, kurias galima perskaityti ir išsaugoti. Remdamasi praktika, išsakė pastebėjimą: keistai atrodo, jei darbuotojas neturi įteiktos darbo sutarties, pareigybių aprašymo arba jų kopijų.

Konferencijos dalyviai uždavė viešniai nemažai klausimų. Labiausiai juos domino klausimai, susiję su Darbo tarybų, darbo sutarčių sudarymu, pareigybių aprašymais.

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas (LŠPS) Audrius Jurgelevičius ir jo pavaduotojas Egidijus Milešinas supažindino su Etatinio mokytojų darbo apmokėjimo modelio projektu. „Kalbėsiu tariamąja nuosaka“, - pradėjo A. Jurgelevičius turėdamas galvoje dabartinę situaciją: kitą savaitę Švietimo ir mokslo ministerija turėtų pateikti šį modelį, o kol kas valdininkai neatskleidžia jo smulkmenų, todėl aiškios tik pagrindinės nuostatos, kurios iš esmės nekis. Bent taip mano A. Jurgelevičius. Kokios jos?

Etatinis apmokėjimas bus įvestas nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. per dvejus metus. Pedagogo etatą turėtų sudaryti 36 val. per savaitę (skaičiuojamos kontaktinės ir nekontaktinės valandos). Jų proporcijos svyruotų.  Visos valandos būtų apmokamos vienodai – priklausomai nuo darbo stažo ir kvalifikacijos. Etatų skaičius konkrečiai mokyklai būtų skaičiuojamas išvedus kontaktinių valandų vidurkį. Naujovė – įvedamas atskiras pradedančiojo mokytojo, dirbančio pirmus metus, etatas.

Šiuo metu Lietuvoje priskaičiuojama 32 tūkst. mokytojų, iš jų 2 tūkst. 300 turi  36 ir daugiau valandų, o planuojama suformuoti 28 tūkst. etatų. A. Jurgelevičiaus teigimu, masinių atleidimų neturėtų būti, pedagogas galėtų dirbti ir nepilnu etatu. E. Milešino nuomone, dveji metai bus sunkūs. Pirmajame etape (nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. iki 2019 m. rugsėjo 1 d.) bus finansuojamos tik 33 val., todėl tuo atveju mokytojai turės ne visą etatą, o tik 0,92 etato. Tačiau darbo užmokestis bus skaičiuojamas  už 36 val. Nuo 2019 m. rugsėjo etatą sudarys jau 36 val.

Už vadovavimą klasei bus skiriamos nekontaktinės valandos arba įsteigtas kuratoriaus etatas. Nemažai nuostabos dalyviams sukėlė informacija, kad kuratorius nelaikomas turintis pedagoginę specialybę, todėl gautų mažesnį atlyginimą nei pedagogas, jam nepriklausytų ir pedagoginės atostogos.

Lektoriai sulaukė gausybės konkrečių klausimų.

Valdžioje – pažįstami veidai

Po pertraukos išklausytos susivienijimo pirmininko 2014 – 2017 m. veiklos ir revizijos komisijos ataskaitos bei numatyti artimiausi darbai – teritorinių kolektyvinių sutarčių atnaujinimas ir rūpinimasis uždaromų ar reorganizuojamų mokyklų darbuotojais. E. Gaigalas apgailestavo, kad per tuos metus nepavyko suvienyti Lietuvoje veikiančių švietimo darbuotojų profsąjungų. Tačiau A. Jurgelevičius įžvelgė ir teigiamą dalyką – tarp nesusijungusių profsąjungų vyksta diskusijos, o tai daug geriau nei viena nuomonė.

Konferencijos metu išrikta nauji revizijos komisijos nariai. Rajono švietimo darbuotojų profesinės sąjungos vairas eilinį kartą patikėtas E. Gaigalui, kurio pavaduotoja išrinkta Jolanta Vygėlienė, Kamajų Antano Strazdo gimnazijos pedagogė.

Dalyvius smagiai nuteikė Rokiškio vaikų lopšelio-darželio „Varpelis“ moterų vokalinio ansamblio „Svaja“ dainos ir muzikinis siurprizas.

https://www.grokiskis.lt/aktualijos/konferencijoje-apie-artejancius-sunkius-metus-ir-nuostaba-keliancias-naujoves

 

Vilma Bičiūnaitė
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.