Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Seime neliko kliūčių pritarti mokyklų finansavimo bei mokytojų darbo apmokėjimo pertvarkai (0)

2018 Birželio 18d.

Šiandien Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo bei Švietimo įstatymo pataisomis, kurios leistų pakeisti mokyklų finansavimo tvarką bei įvesti etatinį mokytojų darbo apmokėjimą. Daugumai komiteto narių nepadarė įspūdžio jokiais racionaliais argumentais neparemtos konservatoriaus E. Pupinio ir politinės korupcijos byloje įklimpusio, bet atkakliai seimūno kėdės įsikibusio G. Steponavičiaus išvedžiojimai apie tariamą daugumos mokytojų ir ypač mokyklų vadovų nepritarimą permainoms. Komiteto pirmininkas E. Jovaiša priminė, kad pokyčiai buvo ruošiami daugiau nei pusantrų metų, teisės aktų projektus ruošusioje darbo grupėje buvo atstovaujami tiek mokyklų vadovai, tiek mokytojai (darbo grupės darbe dalyvavo visų švietimo profesinių sąjungų atstovai!), tiek savivaldybės. Taip pat, E. Jovaiša pabrėžė, kad visos profesinės sąjungos turėjo galimybę pasirašyti švietimo šakos kolektyvinę sutartį ir reikalauti savo siūlymų įgyvendinimo. 

Daugiau nei dvi valandas trukusio komiteto posėdžio metu buvo padarytos kelios pataisos darbo apmokėjimo įstatymo 5 priede, kuriame nustatytos pedagogų darbo apmokėjimo sąlygos. Visų pirma buvo pritarta Seimo narės Aušros Papirtienės siūlymui bendrojo ugdymo mokyklose dėstančių mokytojų tarnybinės algos koeficientų „persiklojimai“, kai tos pačios kvalifikacinės kategorijos didesnį darbo stažą turinčiam mokytojui galima buvo nustatyti mažesnį atlyginimą. Kartu Seimo nariai nuo sumažino didžiausią galimą kontaktinių valandų skaičių neformaliojo ugdymo bei profesijos mokytojų etate ir numatė daugiau laiko ruoštis pamokoms. Tokiu būdu šių mokytojų darbo apmokėjimo sąlygos buvo beveik sulygintos su bendrojo ugdymo mokytojų darbo apmokėjimu. Likę skirtumai yra nulemti skirtingos šių pedagogų darbo specifikos. 

Prieš savaitę naujos mokyklų finansavimo tvarkos ir etatinio mokytojų darbo apmokėjimo įvedimui būtiniems teisės aktams pritarė Socialinių reikalų ir darbo komitetas. 

Abiejų komitetų sprendimai leis artimiausiomis dienomis abiejų teisės aktų projektus su pakeitimais teikti svarstyti plenariniame Seimo posėdyje.

 

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.