Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga sieks ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų algų didinimo jau 2019 metais (3)

2018 Spalio 25d.

Spalio 23 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje susirinko darbo grupė, turinti aptarti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų darbo užmokesčio kėlimo ir etato sandaros keitimo perspektyvas. Šių klausimų sprendimas numatytas 2017 m. lapkričio 27 d. pasirašytoje Lietuvos švietimo ir mokslo kolektyvinėje sutartyje. Šiame susitarime taip pat yra ir punktas, numatantis iki 2020 metų šios ugdymo pakopos mokytojų darbo užmokestį sulyginti su bendrojo ugdymo mokytojų algomis. Posėdį moderavęs švietimo ir mokslo ministrės patarėjas Arminas Varanauskas prabilo apie ministerijos specialistų galvose gimusius planus išgryninti ikimokyklinio ugdymo įstaigose vykstančius vaikų ugdymo ir priežiūros procesus. Pasak ministerijos specialistų, tai padarius, bus galima aiškiau apibrėžti grupėje dirbančių auklėtojų (mokytojų, dirbančių pagal ikimokyklinio ugdymo programas) funkcijas, jų etate padidinti nekontaktinių valandų skaičių iki 6 valandų ir ženkliai padidinti jų darbo užmokestį. Dar visiškai žalias pasiūlymas sulaukė skeptiškos daugelio darbo grupės narių reakcijos. Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius pasiūlė atkreipti dėmesį į tai, kad einant tokiu keliu, bus susidurta su keliomis sudėtingomis problemomis. Visų pirma, faktiškai trumpinant darbo apimtis (vaikų ugdymas, ŠMM nuomone, nevyksta visą vaiko buvimo darželyje laiką), darbo gali netekti keli tūkstančiai dabar dirbančių auklėtojų. Taip pat, neabejotinai sukils savivaldybės, kurioms teks reali pareiga (šiandien ta pareiga daugiau teorinė) finansuoti likusį (skirtą priežiūrai) vaikų buvimo darželyje laiką. Be abejo, kils sumaištis ir nustatant kvalifikacinius reikalavimus ugdomąją ir priežiūros veiklą vykdantiems darbuotojams.

Išklausę informaciją, darbo grupės nariai sutarė rinktis lapkričio 6 d., kai ministerijos žmonės paruoš aiškų, grįstą racionaliais argumentais veiksmų planą sprendžiant įsisenėjusias ikimokyklinio ugdymo pedagogų ir kitų darbuotojų problemas 2019 metams.

Savotiškai minėtoje darbo grupės išsakytų minčių aidas nuskambėjo ir trečiadienį, spalio 24 d. Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdyje, kuriame buvo svarstomas 2019 m. valstybės biudžeto projektas. Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, paminėdama, kad dėl didėjančio pareiginės algos bazinio ir mokesčių sistemos pertvarkos algos didės visiems švietimo sektoriuje dirbantiems,  vis dėlto pripažino, jog ateinančių metų biudžete jos vadovaujamos ministerijos asignavimuose nėra numatyta papildomai lėšų didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų algoms. Kartu ministrė miglotai užsiminė ir apie šio sektoriaus darbuotojų laukiančias svarbias permainas.

Tokia Švietimo ir mokslo ministerijos pozicija, kai imama vengti šakos kolektyvinėje sutartyje pasiektų susitarimų, visiškai netenkina Lietuvos švietimo profesinės sąjungos. Aktyviai dirbant su parlamentare Aušra Papirtiene, netrukus bus paruoštas pasiūlymas dėl lėšų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų algoms didinti jau 2019 metų biudžete, kuris bus teikiamas tiek Vyriausybei, tiek ir Seimui.

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2018-10-27 10:24:37 | Laima

Ar tik nesumažės atlyginimai kaip mokytojams...? Bus nutarta , kad ugdymas vyksta tik 2 val per dieną ir bus paskaičiuota auklėtojoms kaip nekvalifikuotai darbo jėgai , kuri TIK PRIŽIŪRI, BET NEUGDO ...

2018-10-25 16:59:27 | Ada

Ačiū, kad paviešinate informaciją, kuri svarbi ir aktuali.

2018-10-25 16:59:12 | Ada

Ačiū, kad paviešinate informaciją, kuri svarbi ir aktuali.

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.