Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Nuo sausio 1 d. turi būti pakeistos visos darbo sutartys (1)

2018 Gruodžio 20d.

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga informuoja, kad Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo įstatymo Nr. I-1336 2, 4, 7, 8, 10, 23, 25 ir 32 straipsnių pakeitimo įstatymo (toliau – Įstatymas) 9 str. 4 d. numatyta, kad iki 2019-01-01 draudėjas (darbdavys), kurio valstybinio socialinio draudimo įmokos perkeliamos pagal darbo sutartį dirbančiam darbuotojui, privalo perskaičiuoti darbuotojo bruto darbo užmokestį, jį padidindamas 1,289 karto ir atitinkamai pakeisdamas darbo sutartį su darbuotoju.

Darbo apmokėjimo sąlyga yra viena iš būtinųjų darbo sutarties sąlygų, kuri privalo būti aiškiai apibrėžta darbo sutartyje, todėl, keičiantis teisiniam reguliavimui, privalo būti pakeista ši darbo sutarties sąlyga.

Buvęs pagal darbo sutartį dirbančio darbuotojo neto darbo užmokestis negali sumažėti dėl pagal darbo sutartį dirbančio darbuotojo atlyginimo perskaičiavimo.

Darbo apmokėjimo sistemoje, kuri privaloma darbovietėse, kuriose vidutinis darbuotojų skaičius yra 20 ir daugiau, yra numatyti tam tikri darbo užmokesčio dydžiai eurais, turėtų būti keičiamos darbo apmokėjimo sistemos nuostatos. Jei darbo apmokėjimo sistema yra nustatyta įstaigos kolektyvinėje sutartyje, darbdavys privalo inicijuoti darbo apmokėjimo sistemos pakeitimą derybų su profesine sąjunga būdu pačioje kolektyvinėje sutartyje nustatyta tvarka. Jei įstaigoje nėra kolektyvinės sutarties ar į ją neįtraukta darbo apmokėjimo sistema, darbdavys keičia darbo apmokėjimo sistemos nuostatas, prieš tai atlikęs informavimo ir konsultavimo procedūras Darbo kodekso 206 str. nustatyta tvarka. Informavimo ir konsultavimo procedūros vykdomos su įstaigos darbo taryba, o kai įstaigoje nėra darbo tarybos, darbdavys privalo pateikti informaciją darbdavio lygmeniu veikiančiai profesinei sąjungai.

Keičiant darbo sutarties sąlygas būtinas darbuotojo sutikimas dirbti pakeistomis būtinosiomis ar papildomomis darbo sutarties sąlygomis. Atsižvelgus į tai, kad šį darbo sutarties pakeitimą sąlygoja teisinio reguliavimo pakeitimas ir į tai, kad faktiškai darbuotojo darbo sąlygos nesikeičia – jo gaunamas neto darbo užmokestis nesumažėja, šiam formaliam darbo sutarties pakeitimui nereikalaujama gauti išankstinio rašytinio darbuotojo sutikimo, tačiau pats darbo sutarties pakeitimas turi būti atliktas.

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2018-12-30 12:25:07 | Jurgita

Darbo sutarty koeficienta siem mokslo metam nurode, jokio konkretaus atlyginimo, tai niekas nieko ir nekeis

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.