Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

DĖL NACIONALINĖS KOLEKTYVINĖS SUTARTIES TAIKYMO (0)

2019 Sausio 16d.

DĖL NACIONALINĖS KOLEKTYVINĖS SUTARTIES TAIKYMO

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (toliau- LPSK) informuoja, kad 2018 m. lapkričio 5 d. pirmą kartą profesinės sąjungos ir Vyriausybė pasirašė Nacionalinę kolektyvinę sutartį dėl pareiginės algos bazinio dydžio (toliau – Nacionalinė kolektyvinė sutartis), kuris taikomas valstybės politikų, valstybės pareigūnų, valstybės tarnautojų, valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginėms algoms, teisėjų ir karių tarnybiniams atlyginimams. Nacionalinė kolektyvinė sutartis įsigaliojo nuo 2019 m. sausio 1 d. ir galioja iki 2019 m. gruodžio 31 d.

Nacionalinės kolektyvinės sutarties 7 ir 8 punktuose susitarta, kad sutartį pasirašiusių profesinių sąjungų nariams nustatoma papildoma kasmetinių atostogų diena, taip pat jiems suteikiamos 10 darbo dienų mokymosi atostogų, paliekant už jas vidutinį darbo užmokestį, arba suteikiamos 20 darbo dienų mokymosi atostogų, paliekant už jas 50 procentų vidutinio darbo  užmokesčio.

Lietuvos Respublikos darbo kodekso 197 str. 3 d. 1 p. nustato, kad nacionaliniu lygmeniu sudarytą kolektyvinę sutartį darbuotojams privalo taikyti tie darbdaviai, kurie yra kolektyvinę sutartį pasirašiusių darbdavių organizacijų nariai. Atsižvelgiant į tai, kad Nacionalinę kolektyvinę sutartį pasirašė profesinių sąjungų ir Vyriausybės atstovai, Nacionalinė kolektyvinė sutartis yra taikoma visoms iš valstybės ar savivaldybių biudžetų lėšų išlaikomų įstaigų darbuotojams, kurie yra sutartį pasirašiusių profesinių sąjungų nariai.

LPSK atkreipia dėmesį, kad Lietuvos švietimo profesinė sąjunga yra LPSK narė ir todėl Nacionalinės kolektyvinės sutarties nuostatos yra taikomos visiems Lietuvos švietimo profesinės sąjungos nariams.

 

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos informacija

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.